+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

İtalya’da Diş Hekimliği Eğitimi

14 Ocak 2020
1.900 kez görüntülendi
İtalya’da Diş Hekimliği Eğitimi

İtalya’da Diş Hekimliği Eğitimi

İtalya’da Diş Hekimliği Eğitimi bütünleşik program dahilinde 6 yıl sürmektedir. Toplam 360 krediden oluşan İtalya’da Diş Hekimliği Eğitimi programları Siena Üniversitesinden tamamen İngilizce olarak okutulmaktadır. Siena Üniversitesinde Diş Hekimliği Eğitimi almak isteyen öğrencilerin  IMAT (International Medical Admission Test) Sınavına girip başarılı olmaları gerekmektedir. Yabancı öğrenciler için 10 kişi kontenjanı olan Siena Üniversitesinde 2019-2020 döneminde toplam iki öğrencimiz kabul almıştır.

İtalya’da Diş Hekimliği Eğitimini İngilizce veye İtalyanca dil seçeneklerinden birinde alabilirsiniz.

Diş Hekimliği Giriş Sınavı Konuları

  • Fizik
  • Matematik
  • Kimya
  • Mantık
  • Biyoloji
  • Genel Kültür

İtalya’da İngilizce Diş Hekimliği Eğitimi veren üniversiteler:

İtalya’da Diş Hekimliği Eğitimini veren diğer üniversiteler

İtalya’da Diş Hekimliği Eğitiminin Avantajları

İtalya’da Diş Hekimliği Eğitiminin en temel gayesi, geleneksel eğitim için en iyi gerekli hususları öğreterek, yüksek uluslararası standartların gerektirdiği tüm bilgi ve becerilerin elde edilmesi ve yeni mevcut teknolojilerin iyi kullanılması ile mükemmel diş hekimlerinin mezun edilmesidir.

İtalya’da Diş Hekimliği bölümünde mezun olan öğrenciler Diş Hekimi olarak özel veya devlet kurumlarından Diş Hekimi olarak çalışma imkanına sahip olabilirler.

İtalya’da Diş Hekimliği mezunları isterlerse uzmanlıkları için İtalya’yı tercih edebilir veya Avrupa’nın başka herhangi bir ülkesinde eğitimlerine devam edebilirler.

İtalya’da Diş Hekimliği Eğitiminde beşinci ve altıncı sınıfta olan öğrenciler hastane koşullarında staj yapma imkanına sahip olurlar.

Siena Üniversitesi Diş Hekimliği bölümü Avrupa’da en ünlü Diş Hekimliği Okullarını toplayan Avrupa kurumu olan ADEE (Avrupa Diş Hekimliği Eğitimi Birliği) ile uyumlu olarak uygulanmaktadır.

İtalya’da Diş Hekimliği Sınavına Hazırlık

İtalya’da Diş Hekimliği gibi bölümlere giriş sınavı ile kabul veren programlara daha iyi hazırlanmak için özel olarak hazırladığımız İtalya’da Diş Hekimliği (IMAT) Deneme Sınavlarımıza  katılarak seviyenizi ölçebilirsiniz.

NOT: İtalya’da Diş Hekimliği Eğitimi Deneme Sınavlarımız bizden danışmanlık alan öğrencilerimiz için ücretsizdir.

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.