+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

IMAT Hazırlık Kursu

Anasayfa » IMAT Hazırlık Kursu

Geçmiş yıllarda İtalya’da Tıp Okumak isteyen öğrencilerimiz için İtalya’da yaptığımız IMAT Hazırlık Kursu ücretlerin yüksek olması, kursa katılım sağlamak isteyen öğrencilere uzak olması nedeniyle, bu kursumuzu artık alanında uzman ve tecrübeli eğitim kadromuz ile İstanbul’da düzenlemekteyiz.

IMAT Sınavı Nedir?

IMAT (International Medical Admissions Test), İtalya’da İngilizce olarak eğitim verilen tıp fakültelerine ögrenci kabulu için yapılan bir testtir.

IMAT Hazırlık Kursu

İtalya’da Tıp Okumak isteyen öğrencilerimizi bünyemizdeki hem İtalyanca hem de İngilizce eğitim verebilen uzman eğitmenlerimizin desteği ile IMAT Hazırlık Kursu ile ingilizce tıp bölümüne giriş sınavı olan IMAT Sınavına hazırlamaktayız. Bu sayede öğrencilerimize İtalya’daki en iyi tıp fakültelerinden kolayca kabul alabilmekteyiz.

IMAT Sınavında başarılı olmak her yıl gittikçe  zorlaşmaktadır. Biyoloji, Kimya, Matematiksel Mantık, Fizik, Genel Kültür, Matematik gibi konulardan gelen sorulara nasıl cevap verileceğini bilmek öğrenciler icin karmaşık olabilmektedir Ancak Endişelenmeyin, IMAT Sınavında başarılı olmanıza ve hayalinizdeki üniversiteye girmenize yardımcı olmak için sıfırdan bir IMAT Hazırlık Kursu tasarladık.

IMAT Hazırlık Kursumuzda Neler Öğreneceksiniz?

2012 yılından günümüze dek onlarca öğrenciyi İtalya’da Tıp Fakültelerine yerleştirdik. Her yıl onlarca öğrenciyi İtalya’da Tıp Fakültelerine yerleştiren bir kurum olarak, IMAT Hazırlık Kursumuzu öğrencilerin temel olarak ihtiyaç duyacağı alanlardaki açıklarını kapatması ve sınavda maksimum puan alabilmesi icin özenle tasarladık.

Bizimle birlikte bir kursa katılmak size şunları sağlayacaktır:

 • Biyoloji, Kimya, Matematiksel Mantık, Fizik, Genel Kültür, Matematik gibi konulardan gelen sorulara nasıl cevap verileceğini öğreneceksiniz.
 • Her bir soru tipine aşina olacak hangi soru tipinde eksikliğinizin oldugunu kavrayacaksınız.
 • Sizlere vereceğimiz iki adet soru bankası ile bol bol IMAT Sorusu çözebileceksiniz.
 • Soruları hızlı bir şekilde cevaplamak için alanında uzman eğitim kadromuzun taktiklerini kullanacaksınız.
 • IMAT Sınavındaki puanınızı iyileştirmek icin zayıflık alanlarını belirleyeceksiniz.
 • Kurs boyunca yapacağımız deneme sınavları ile kendinize ders programı çıkarabileceksiniz.

IMAT Hazırlık Kursu | Sömestr Programı

23 Ocak 2021 – 7 Şubat 2021 I 11:00 – 18:00 tarihleri arasında İstanbul Avrupa Yakasında IMAT Hazırlık Kursu düzenlemekteyiz. IMAT Hazırlık Kursumuz Sömestr programında  sınav konularından olan Biyoloji, Kimya, Matematiksel Mantık, Fizik, Genel Kültür, Matematik gibi konuları alanlarında uzman eğitmenler tarafından verilecektir. IMAT Sınavına çalışmaya erken bir zamanda başlayıp, sınav konularına ve yapısına aşina olmak isteyen öğrencilerimiz için eşsiz bir fırsattır.

Sadece 20 kişi ile sınırlı olan Sömestr Grubumuza kayıt olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

1. Grup: 23 Ocak 2021 – 7 Şubat 2021 (Fiziki Imat Kursu) TAMAMLANDI

2. Grup: 23 Ocak 2021 – 7 Şubat 2021 (Online Imat Kursu) TAMAMLANDI

3. Grup: 23 Ocak 2021 – 7 Şubat 2021 (İtalyanca Imat Kursu) TAMAMLANDI

IMAT Hazırlık Kursu Müfredatı

IMAT Hazırlık Kursumuz IMAT Sınavı için gerekli tüm konuları kapsayacak şekilde hazırlanmıştır ve IMAT Sınavı test formatına göre 4 bölüme ayrılmıştır: Genel Bilgi ve Mantıksal Akıl Yürütme, Biyoloji, Kimya, Matematik ve Fizik.

IMAT Hazırlık Kursu‘muzun müfredatı şu sekildedir:

 • Mantık ve Matematik Dersleri (16 Ders)
 • Biyoloji (22 Ders)
 • Kimya (18 Ders)
 • Fizik (8 Ders)
 • Genel Kültür (12 Ders)
 • Deneme (4 Ders)

IMAT Hazırlık Kursu | Yaz Programı

IMAT Hazırlık Kursu ile IMAT Sınavına yönelik Türkiye’de en kapsamlı kurs programını sunan firmayız. IMAT Hazırlık Kursumuz sınav konularından olan Biyoloji, Kimya, Matematiksel Mantık, Fizik, Genel Kültür, Matematik gibi konuları alanlarında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Aynı zamanda kullandığımız tüm materyaller İngilizcedir. Bu kursun alternatifi İtalya’da da yapılmaktadır. Ancak eğitim maliyeti yüksek olduğu için IMAT hazırlık kursumuzu daha uygun olması açısından İstanbul’da yapmaktayız.

IMAT Hazırlık Yaz Kursu 2021 Tarihleri

Yaz Dönemi Fiziki IMAT Kursu

5 Temmuz – 18 Temmuz  2021 | Konu Anlatımı Grubu & Deneme

26 Temmuz – 8 Ağustos 2021 | Soru Çözümü & Deneme

9 Ağustos  – 22 Ağustos 2021 | Konu Anlatımı Grubu & Deneme

23 Ağustos – 5 Eylül 2021 | Soru Çözümü & Deneme

Yaz Dönemi Online IMAT Kursu

5 Temmuz – 18 Temmuz 2021 | Konu Anlatımı Grubu & Deneme

26 Temmuz – 8 Ağustos 2021 | Soru Çözümü & Deneme

9 Ağustos  – 22 Ağustos 2021 | Konu Anlatımı Grubu & Deneme

23 Ağustos – 5 Eylül 2021 | Soru Çözümü & Deneme

Yaz Dönemi İtalyanca Fiziki IMAT Kursu

26 Temmuz – 15 Ağustos | Konu Anlatımı Grubu & Soru Çözümü & Deneme

Soru Çözüm Grubu

Soru Çözüm Grubu programlarımız öğrencilerimizin bazı konularda eksik kalıp çözemedikleri soruları uzman hocalarımız ile birlikte bol bol soru çözümleri yaparak konu eksiklerini tamamlayabilecekleri bir kurs programımızdır.

İtalyanca Fiziki Tıp Kursu

26 Temmuz – 15 Ağustos  2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan  Hazırlık Kursumuz  İtalya’da İtalyanca Tıp Eğitimi almayı düşünen öğrencilerimizi içindir.

İndirimli Fiyat Avantajı

IMAT Hazırlık Kursu ücretimiz ise toplam 5.500 TL + KDV‘ dir. IMAT Hazırlık Kursu Yaz Programımıza 30 Nisan 2021 tarihine kadar erken kayıt yaptıran öğrencilere 1.000 TL indirim yapmaktayız. İki gruba da ( konu anlatımı+ soru çözümü) kayıt olunması halinde 11.000 TL + KDV yerine 8.500 TL + KDV ‘ ye kayıt olunabilmektedir.

Ödeme konusunda ister kredi kartı, isterseniz de nakit olarak kurs ücretinin ödemesini yapabilirsiniz.

Bu konuda italyadatipegitimi.com’un alanında uzman kadrosu öğrencilerin eğitimleri için sizlere her türlü kolaylığı sağlamaktadır.

Kaynak Kitap ve Denemeler

IMAT Hazırlık Kursu’na katılım sağlayan her öğrencimize 2 adet kaynak kitap verilmektedir. Öğrencilerimize takviye olarak deneme sınavları da yapılmaktadır.

Referanslarımız

2012 yılından günümüze dek onlarca öğrenciyi İtalya’da Tıp Fakültelerine yerleştirdik. Bizden hizmet alan veli ve öğrencilerimizin memnuniyet oranı oldukça yüksektir. Sosyal medya hesaplarımız ve sitemizdeki referanslar kısmından hakkımızdaki yorumları inceleyebilirsiniz.

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.