+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

İtalya’da Tıp Eğitimi Almanız için 10 Neden

15 Ocak 2020
2.213 kez görüntülendi
İtalya’da Tıp Eğitimi Almanız için 10 Neden

İtalya’da Tıp Eğitimi Almanız için 10 Neden adlı yazımızda, İtalya’da tıp eğitimi hakkında aklınızdaki bir kaç soruya cevap bulabilirsiniz.

İtalyada İngilizce Tıp Eğitim Fırsatı Bulunmaktadır

İtalya’da 12 devlet ve 4 adet üniversitede tamamem İngilizce Tıp Eğitimi verilmektedir.

İtalya Coğrafi Olarak Ülkemize Oldukça Yakındır

İtalya’nın birçok şehri Türkiye’ye ortalama 2 saat uzaklıkta ve direkt uçuş imkanı bulunmaktadır .

İtalya, Avrupa’da İngilizce Tıp Eğitim Veren En Ekonomik Ülkedir

Eğitim harç ücretleri çok makul ve diğer ülkelerle kıyasladığınızda ne kadar ekonomik oldugunu farketebilirsiniz. Eğitim harç ücretleri çok makul ve diğer ülkelerle kıyasladığınızda ne kadar ekonomik oldugunu farketebilirsiniz. Türkiye’de bir devlet veya özel üniversitede alacağınız bir eğitimle İtalya’daki üniversitelerde alacağınız eğitim, kalitesi ve okul ücretlerini karşılaştırdığınızda İtalya’da eğitim almanızın avantajlarının oldukça fazla olduğunu göreceksiniz. İtalya’da Tıp Eğitimi Almanız her konuda avantajlıdır.

Uluslarası Tanınan Bir Diplomaya Sahip Olursunuz

İtalya’da Tıp Eğitiminizi tamamlandıktan sonra aldığınız diploma Türkiye dahil tüm dünyada geçerlidir ve ayrıca ‘Mavi Diplomaya’ sahip olarak kariyeriniz için avantaj sağlamış olursunuz.

 

İtalya’da Birçok Burs İmkanı Bulunmaktadır

İtalya’da Tıp Eğitimi eğitim gören öğrencilerin başvurabilecekleri birçok burs olanağı bulunmaktadır. Bu burslardan sadece okul ücretlerini değil aynı zamanda yaşam masraflarını da kapsayacak şekilde olmaktadır. Senelik 5000 Euro ‘ya kadar nakdi burs ve okul ücretinden indirim alabilirsiniz.

İtalyanca Öğrenme Şansı Bulabilirsiniz

İtalya’da Tıp Eğitiminizi alırken aynı zamanda üniversitelerde öğrenciler için ücretsiz İtalyanca dersler organize edilmektedir ve gündelik hayat içersinde de dili pratik etme şansına sahip olabilirsiniz.

İtalya’da Dünya Sıralaması Yüksek Birçok Üniversite Bulunmaktadır

İtalya’da Tıp Eğitimi veren birçok üniversite Dünya’nın en iyi 500 Avrupa’nın ise en iyi 50 üniversitesi arasında bulunmaktadır.

Mezuniyet Sonrası Birçok Çalışma İmkanı Bulunmaktadır

İtalya’da Tp Eğiminizi tamamladıktan sonra ülkede kalıp çalışmaya devam edebilirsiniz. Yasal olarak öğrenci oturumunuz çalışma iznine dönüşmektedir. Türkiye’ye dönüp kendi ülkesinde çalışmak isteyen öğrenciler, Italya’daki diplomaları YÖK tarafından tanındığı ve denkliği olduğu için rahatlıkla kendi mesleklerini yapabilmektedirler.

İtalya’da Tıp Eğitimi Almanız için 10 Neden

Tıp Eğitimi Sonrası Uzmanlık Programlarına Devam Edebilirsiniz

İtalya’da tıp eğitimini tamamlayan öğrenciler uzmanlık eğitimlerini eğitim aldıkları kurumda veya başka bir şehir ve ülkede devam ettirebilirler.

Avrupa’da En Cazip Ülke İtalya’dır

İtalya’da Tıp Eğitim ücretleri çok makuldur. Diğer ülkelerle kıyasladığınızda ne kadar ekonomik oldugunu farketebilirsiniz. Bu nedenle, İtalya’nın öğrencilere sunmuş olduğu okul ücretleri, burs imkanları, ülkenin yaşam şartları gibi etkenler diğer ülkelerle kıyaslandığında daha uyguna gelmektedir.

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.