+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

İtalya’da Tıp Eğitimi Şartları

24 Nisan 2017
2.859 kez görüntülendi

İtalya’da Tıp Eğitimi Şartları Nelerdir?

İtalya’da Tıp Eğitimi’ni hem lisans seviyesinde hem de uzmanlık seviyesinde almanız mümkündür. Öncelikli olarak İtalya’da Tıp Eğitimi alabilmek için bazı kabul şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir.

İtalya’da Eğitim Şartları

  • İtalya’da Tıp Eğitimi almaya karar veren öğrencilerin, Türkiye’de 12 yıllık temel eğitimini tamamlamış olması gerekmektedir. 12 yıllık temel eğitimi 12 yıldan az okuyan öğrencilerin ayrıca bir üniversitenin ilk senesini tamamlaması ya da 4 yıllık bir liseden mezun olması da İtalya’da Tıp Eğitimi almak isteyen öğrenciler için yeterli bir durumdur.
  • İtalya’da Tıp okumak için öğrencilerin Türkiye’de yapılan YKS sınavında her iki oturum olan TYT ve AYT bölümünde bulunan 3 puan türünden birinde barajı aşmaları gerekmektedir. Biz öğrencilerimize AYT’te sayısal bölümde barajı aşmalarını tavsiye etmekteyiz.
  • İtalya’da Tıp Eğitimi’ni  İtalyanca almak isteyen öğrencilerin İtalyan konsolosluğunun belirlemiş olduğu İtalyanca dil seviyesine (en az B2) gelmesi;
  • İtalya’da Tıp Eğitimi’ni İngilizce  almak isteyenler ise IMAT Sınavından tercih ettikleri üniversitenin sıralamasına girmeleri gerekmektedir.
  • İtalya’da Tıp Eğitimi veren özel üniversiteler IMAT benzeri bir sınav yapmakta ve sınavda başarılı olan öğrencileri üniversitesine kabul etmektedir.
  • İtalya’da Tıp Eğitimi veren özel üniversitelerden Cattolica Üniversitesi IELTS’ten 6.0  puan , Milano San-Raffaele ise IELTS’ ten 7.0 skoru istemektedir.

Not:

İtalya’da Tıp Eğitimi için gerekli evraklar listesi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.