+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular
İtalya'da Tıp Eğitimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular.
İtalya’da Tıp Eğitimi alma şartları nelerdir?
İtalya’da Tıp Eğitimi almaya karar veren öğrencilerin, Türkiye’de 12 yıllık temel eğitimini tamamlamış olmaları ve IMAT Sınavını geçmeleri gerekmektedir.
İtalya’da Tıp Eğitimi ücretleri nelerdir?
İtalya’da Tıp Eğitimi ücretleri üniversiteden üniversite değişmektedir. https://italyadatipegitimi.com/category/tip-egitimi/egitim-ucretleri/ sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
IMAT Sınavı nedir?
IMAT Sınavı , İtalya’da İngilizce Tıp ve Dişçilik bölümlerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken resmi bir sınav türüdür. Uluslararası tıp bölümlerine giriş sınavıdır.
IMAT Sınavını kim düzenlemektedir?
IMAT Sınavı İtalyan Yüksek Öğretim Araştırma Bakanlığı (MIUR) ve Cambridge Assessment tarafından ortak olarak düzenlenmektedir.
IMAT Sınavı ne zaman yapılmaktadır?
IMAT Sınavı yılda 1 kez yapılmakta ve her yıl Eylül ayının ikinci haftası gerçekleşmektedir.
IMAT Sınav yapısı nasıldır?
IMAT Sınavı İngilizce olarak yapılmakta ve öğrencilerin 60 çoktan seçmeli soruyu 100 dakika içerisinde çözmeleri gerekmektedir. IMAT sınavında her doğru cevap öğrencilere 1.5 puan kazandırmakta; her yanlış cevap ise 0,4 puan kaybettirmektedir.
IMAT Sınavı zor mudur?
IMAT sınav müfredatı çoğunlukla Türkiye’deki müfredata uyumludur. İngilizce ile birlikte Biyoloji, Kimya ve Matematik konularında akademik anlamda iyi olan öğrenciler çok rahatlıkla bu sınavı yapabilmektedir.
Neden IMAT Hazırlık Kursuna katılmalıyım?
İstanbul’da düzenlemiş oldugumuz IMAT Hazırlık Kursumuz tüm öğrencilerimizin IMAT Sınav hazırlık sürecindeki ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.