+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

İtalya’da Tıp Eğitimi Rehberi

20 Nisan 2017
2.635 kez görüntülendi
İtalya’da Tıp Eğitimi Rehberi

İtalya’da tıp okuyorsanız, derece programlarının özellikle mükemmel nitelikleri ile karakterize edildiğini göreceksiniz. İtalya’da Tıp Eğitim uygulamaya yöneliktir ve Avrupa’da ünlü hastaneler ile  her zaman en yeni teknolojiyle içiçedir. İtalya’da Tıp Eğitimini aldığınızda Türkiye’den farklı olarak başka bir sağlık sistemi hakkında geniş bir bilgiye sahip olacaksınız. İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi Veren Üniversiteler Avrupa’nın en önde gelen sağlık sistemlerine sahiptir. İtalyan Sağlık Sistemi ıbbi yeniliklere ve en yeni cerrahi teknolojilerine odaklanmaktadır. İtalya’daki doktorlar uzmanlık alanlarında mükemmel uzmanlar olarak bilinmektedir.

İtalya, uluslararası tanınmış ve tanınmış tesislere ve Avrupa’nın en önemli hastanelerine ev sahipliği yapmaktadır. Tesislerin çoğu birçok uluslararası kurumla işbirliği yapmaktadır. İtalya, onkoloji, kalp-akciğer cerrahisi, nöroşirurji, robotik cerrahi, plastik cerrahi ve ortopedi konusunda önde gelen mükemmellik merkezleri ile bilinir. Bu yüzden Lombardiya – ve özellikle Milano – tüm uzmanlık alanlarından birçok prestijli ve tanınmış doktoru cezbetmektedir.

Her yıl, dünyanın dört bir yanından ve Avrupa’dan sayısız hasta tedavi görmek için İtalya’ya seyahat etmektedir. Bazı tıbbi alanlarda, genellikle yüzlerce kilometre uzaklıktaki başka bir bölgeden gelen hastaların% 50’si alıntısı vardır. Özellikle Lombardiya, yüksek sınıf bir sağlık sisteminde sürdürülebilir, geleceğe yönelik tedavi oluşturma ve sürdürme konusunda çok başarılı olmuştur.

İtalya’da Tıp Eğitimi alacaksanız, özellikle yeni teknoloji ve ekipman bakımından yüksek kalitenin diğer ülkelerle aynı seviyede olduğunu veya daha da iyi olduğunu göreceksiniz.

Başkentteki Roma Sapienza La Sapienza Üniversitesi’nde veya moda başkentinde bir Milano Üniversitesi Tıp Fakültesi olsun, İtalya’da tıp eğitimini alacak ve en iyi profesörlerden, profesyonellerden ve tıbbi kurumlardan Tıp Eğitiminin inceliklerini  öğreneceksiniz.

İtalya, İtalya’da İngilizce tıp okumak isteyen öğrenciler için çeşitli üniversiteler sunmaktadır; büyük üniversitelerden küçüklere kadar herkesin tercihlerini karşılayacak bir üniversite bulunmaktadır. İtalya’da tıp okumak istediğiniz her yerde, bu okullardan herhangi birinden alacağınız diplomanın bütün Avrupa Birliğince tanınmış olması eşsiz bir fırsattır.

İtalya, felsefe, sanat ve özellikle tıbbı her zaman bir eğitim merkezi olmuştur, İtalya’da uluslararası öğrenciler için tıp eğitimi alma şansı, ABD ve İngiltere gibi ülkelerdeki okulların maliyetini düşündüğünüzde oldukça avantajlıdır. 

İtalya’da Tıp Eğitimi Süreci

İtalya’da Tıp Eğitimi Programı iki bölüme ayrılmıştır. İlk üç yıl klinik öncesi olduğundan genel bir tıp eğitimi için istikrarlı bir zemin oluşturmaya odaklanmıştır. Denekler anatomi, biyokimya, fizyoloji, hücresel ve moleküler biyoloji vb. gibi konuları ve dersleri içermektedir.. İkinci bölüm dördüncü yılda başlar ve mezuniyete kadar devam eder. Bu bölüm klinik olarak kabul edilir ve genel cerrahi, iç hastalıklar, patoloji, jinekoloji vb. Konuları içerir. Bu bölümde öğrencilere pratik beceriler öğretilir ve teorik bilgilerini kullanmaları beklenir.

Klinik öncesi çalışmaların kök, klinik çalışmaların da dal olduğu bir ağaç düşünebilirsiniz.

İtalya’da Tıp Eğitimi Öğrenim Ücretleri

İtalya’da tıp eğitimini almanın başka bir yararı daha vardır: İtalya’da Tıp Eğitimi ücretleri özellikle Amerika, İngiltere gibi ülkelere kıyasla oldukça ekonomiktir. Hatta Türkiye’de özel bir üniversitede tıp eğitimi alma maliyeti ile İtalya’da Tıp Eğitimini almanın maliyeti hemen hemen aynıdır.

İtalya’da Yaşam

İtalya’da Tıp Eğitimini almanın birçok faydası bulunmaktadır. İtalya, eşsiz güzelliği ve sağladığı yaşam kalitesi ile ünlüdür. Genellikle güneşlidir ve hepimiz havanın ruh halini nasıl etkilediğini bilmekteyiz.

Roma İmparatorluğu’nun ve Rönesans’ın doğum yeri olarak İtalya’da Tıp Eğitimi alarak altı yıl yaşamak unutulmaz bir deneyim olabilir.

Mezuniyet Sonrası

Bir İtalyan Üniversitesinden tıp doktoru olarak mezun olarak dünya çapında tanınan bir uzman olabilirsiniz. Mezuniyet sonrası dilerseniz İtalya’da mesleğinizi icra edebilir veya başka bir Avrupa ülkesine giderek uzmanlık yapabilirsiniz. İsterseniz de Türkiye’ye gelerek doktorluk yapabilirsiniz.

İtalya’da Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.