+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesi Ücreti

11 Ocak 2020
1.720 kez görüntülendi

Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesi Ücreti

Pavia Tıp Fakültesi Ücreti öğrencilerin öğrenim gördükleri programa, sahip oldukları pasaporta, ailelerinin maddi durumlarına göre üniversite tarafından kademeli olarak tespit edilen tutara göre değişmektedir. Pavia Üniversitesi tarafından belirlene öğrenciler okul ücretinden kısmen veya tamamen muaf olabilmektedirler.

2019/2020 akademik yılı için belirlenen Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesi Ücreti, öğrencilerin ailelerinin sahip olmuş oldukları maddi duruma veyahut sahip oldukları pasaporta göre değişmekle beraber yıllık 156 ila 3985 Euro arasında değişmektedir.

Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğrenim gören öğrencilerinin çifte vatandaş olma durumlarında, iki pasaportundan birisinin Avrupa Birliği Pasaportu olması durumunda Avrupa Birliğinden gelen öğrencilere uygulanan kurallar uygulanmaktadır.

2019/2020 Dönemi Taksit Dönemleri

  • 1.Taksit: 24 Eylül 2019
  • 2.Taksit: 6 Aralık 2019
  • 3.Taksit: 23 Mart 2020

Kimler Okul Ücretinden Muaf Olabilir?

  • İtalyan Hükümetinden burs almaya hak kazanan öğrenciler
  • Pavia Üniversitesi tarafından burs almaya hak kazanan ancak kaynak yetersizliğinden yararlanamayan öğrenciler
  • Akademik yeterliliğe sahip olsalar bile İtalya yasalarında belirlenen sınırlarda% 66 veya daha fazla engelli öğrenciler
  • Pavia Üniversitesi tarafından sağlanan bursu almaya hak kazanan öğrenciler

Pavia Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti’nden kısmen veya tamamen muaf olabilmektedirler.

Gerekli Evrak Listesi

Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesi Ücreti indirimini sağlamak için gerekli olan evrak listesini öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru İşlemleri

Pisa Eğitim bünyesinde danışmanlık yaptıklarımız öğrencilerimizin burs ve okul ücretinden indirim sağlanabilmesi için gerekli başvuruları öğrencilerimiz adına yapmaktayız. Burs ve okul başvuru işlemlerini bizim aracılığımızla gerçekleştirmek isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.