+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

İtalya’da Tıp Eğitimi Veren Üniversiteler

18 Nisan 2017
2.048 kez görüntülendi
İtalya’da Tıp Eğitimi Veren Üniversiteler

İtalya’da Tıp Eğitimi Veren Üniversiteler yazımızda İtalya’da İngilizce veya İtalyanca tıp eğitimi veren üniversiteler hakkında bilgi sahip olabilirsiniz.

Üniversiteler

2009 yılından beri İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi Veren devlet üniversiteleri bulunmaktadır. Pavia ve Milano Üniversiteleri ile başlayan İtalya’da Tıp Eğitimi sürecine bugün 12 İtalyan Devlet Üniversitesi katılmıştır.

İtalya’da İngilizce Tıp eğitimini 17 üniversitede almanız mümkündür. Bu üniversitelerden 13 tanesi devlet üniversitesi, 4 tanesi ise özel üniversitedir. İtalya’da 1 devlet üniversitesinde ise İngilizce diş hekimliği eğitimi verilmektedir. Bu üniversiteler öğrencilerini IMAT sınavıyla kabul etmektedir. İngilizce tıp eğitimi veren üniversitelerin yanı sıra İtalya’da 40 üniversitede ise İtalyanca dilinde tıp eğitimi verilmektedir.

İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi Veren üniversitelerin eğitim ücretleri oldukça makuldur ve buralarda sunulan eğitim Avrupa Birliği standartlarına uygundur. Dolayısıyla tüm Avrupa ülkelerinde ve Türkiye’de diploma geçerliliği bulunmaktadır.

Ülkemizde tıp bölümünü kazanmak oldukça yoğun tempolu çalışma gerektiren bir süreç olmasina ragmen İtalya’da Tıp Eğitimi’ni kazanmak ise ülkemize göre daha kolaydır.

İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi veren bütün devlet üniversiteleri IMAT Sınavı ile öğrenci kabul etmektedirler. IMAT Sınavı Hazırlık Kursu Eğitimlerimizi ve Kaynak Kitaplarımızı Kullanarak bu sınava hazırlanabilirsiniz. Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

İngilizce Tıp Eğitimi Veren Üniversiteler

İtalyanca Tıp Eğitimi Veren En İyi Üniversiteler

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.