+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi

24 Nisan 2017
4.736 kez görüntülendi

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi Tarihi

Luigi Vanvitelli Üniversitesi, Napoli Federico II Üniversitesinin aşırı kalabalık koşullarını hafifletmek amacıyla 1991 yılında kurulmuş ve 1 Kasım 1992’de faaliyete başlamış olan bir devlet üniversitedir. Üniversite adını 18.yüzyılda İtalya’nın en ünlü mimarı olan Luigi Vanvitelli den almıştır.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi Hakkında

Luigi Vanvitelli Üniversitesi, 30 bini aşkın öğrenciye bünyesinde eğitim veren ve 16 fakülteye sahip olan önemli eğitim kurumudur. Üniversite, öğrencilerin sadece mesleki anlamda gelişmelerini değil, kişisel olarakta gelişmelerine önem veren bir üniversitedir.

Napoli’nin 5 farklı noktasında üniversitenin kampüsleri bulunmaktadır. Üniversite misyon olarak, eğitim kalitesini üst düzeyde tutmayı ve öğrencilerin kendilerini akademik anlamda üst seviyeye taşımalarını benimsemektedir. Aynı zamanda Luigi Vanvitelli Üniversitesi mezun olan öğrencileri ile iletişimini hiç bir zaman kesmeyen ve onlara bünyesinde bulunan işe yerleştirme merkeziyle yeni iş fırsatları sunan bir üniversitedir.

Luigi Vanvitelli Üniversitesinin ana kampüsü Caserta da yer alırken, akademik bölümleri Napoli, Aversa, Capua ve Santa Maria Capua Vetere de bulunmaktadır.

Son yıllarda, Vanvitelli Üniversitesi, yabancı öğrencilere yönelik karşılama hizmetlerini içeren,
öğrencilerin şehre ve okula çabuk ısınmasını kolaylaştıracak bir yaklaşımdadır:
• Karşılama ve karşılama noktası
• Kalış sırasında varış öncesi bürokratik danışmanlık ve yardım hizmeti
• Varışta resepsiyon hizmeti
• Bir otel veya özel daire arama hizmeti
• Konut danışmanlık hizmeti

Üniversite, yabancı öğrencileri için ücretsiz İtalyanca dil kursları düzenlemektedir. Son zamanlarda,
Vanvitelli Üniversitesi’ne kayıtlı yabancı öğrenciler ve doktora öğrencileri için özel İtalyanca kursları
da etkinleştirildi.
Üniversitenin, başlıca “Buddy Abroad” ve “First Medical Care” olmak üzere yabancı öğrencilere
dersler dışında destek ve olanak sağlamak üzere kurulmuş çeşitli projeleri mevcuttur.
Okulun sunmuş olduğu Erasmus+ sayesinde hem İtalya’da üniversite eğitimi alıp hem de bir
döneminizi başka bir Avrupa ülkesinde tamamlayabilirsiniz.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi Tıp Fakültesi

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesinde İngilizce tıp eğitimi 2005 yılında verilmeye başlamıştır. Napoli şehri, bünyesinde İtalya’nın en eski tıp fakültesi hastanesini barındırmaktadır. Üniversitede eğitim alacak olan öğrenciler, Napoli’nin en eski ve köklü bir tarihi geçmişe sahip olan hastanesinde eğitim görecektir. İtalya’da özellikle Napoli’de tıp eğitimi almayı düşünen öğrenciler Luigi Vanvitelli üniversitesini oldukça tercih etmektedir. Gelişmiş laboratuvarlara sahip olan üniversitede tıp eğitimi 2 okulda verilmektedir. Diğer okul ise Napoli Federico II Üniversitesidir.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi Tıp Fakültesi Başvuru Şartları

  • Luigi Vanvitelli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okumayı düşünen öğrencilerin International Medical Admission Test (IMAT) olarak adlandırılan sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.
  • Luigi Vanvitelli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim alabilmek için gereken temel şart, Türkiye’de 12 yıllık Temel Eğitimi tamamlamış olmanızdır. 4 Yıllık bir liseden mezun olmanız ya da üniversitenin ilk senesini tamamlamış olmanız bu şart için yeterlidir.
  • ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında baraj puanını aşmak
  • IMAT Sınavında başarılı olmak
  • İtalyanca Tıp Eğitimi almak isteyen adaylar için konsolosluğun öngördüğü B2 seviyesinde İtalyanca dil sertifikası gerekmektedir.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi Tıp Fakültesi Kontenjanları

Napoli Luigi Vanvitelli  Tıp Fakültesi kontenjanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle işletişime geçebilirsiniz.

Napoli Luigi Vanvitelli Tıp Fakültesi Taban ve Tavan Puanları

Napoli Luigi Vanvitelli  Tıp Fakültesi taban ve tavan puanları her yıl değişmektedir. Napoli Luigi Vanvitelli Tıp Fakültesi güncel taban ve tavan puanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Napoli Luigi Vanvitelli Tıp Fakültesi Ücretleri

Luigi Vanvitelli Üniversitesinde tıp okumak isteyen öğrenciler eğitim için senelik olarak 120 € ila 2.710 € arasında bir ücret ödemektedir. Okul ücretleri öğrencilerin aile gelirine ve menşe ülkesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda İtalya’da öğrencilerin alabilecekleri bir çok burs imkanıda bulunmaktadır. Burslarda eğitim ücretinin belirlendiği gibi aile maddi gelir beyanına göre belirlenmektedir.

Okul ücretleri yıllık Eylül, Ekim, Ocak, Nisan ve Mayıs ayında olmak üzere toplam beş taksitte ödenmektedir.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi Tıp Fakültesi Adresi

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi’nde Tıp eğitimi ‘’Piazza Luigi Miraglia, 280138 Napoli – Italia’’ adresinde verilmektedir. 

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi’nde Öğrenci Hayatı

Napoli, öğrenci ve turist hareketliliği oldukça fazla olan bir şehirdir. Şehirde iki üniversitede tamamen İngilizce eğitim verilmesi öğrenci hareketliliğini arttıran bir etkendir. Napoli şehrinin öğrenciler tarafından tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise, İtalya’nın kuzey şehirlerine nazaran yaşam maliyetinin daha uygun olması ve öğrencilerin gezebilecekleri çeşitli müze, tarihi mekan ve alışveriş yapabilecekleri birçok mağazaya ev sahipliği yapmasıdır. Aynı zamanda Napoli’de yaygın olarak caz konserleride verilmektedir. Öğrenciler bu konserlere katılarakta keyifli dakikalar geçirebilmektedir. 

Napoli Şehri

İtalya’nın güneyinde yer alan Napoli şehri İtalya’nın önemli şehirlerinden bir tanesidir. Şehir, İtalya’nın Campania bölgesinde yer almaktadır. İtalya’nın en köklü tarihi geçmişine sahip olan şehir, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yerini almıştır. Aynı zamanda UNESCO tarafından Edebiyat Şehri olarakta bilinmektedir.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi’nde Öğrenci Değişimi

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi, Erasmus eğitimi almak isteyen Türk ve birçok ülkeden İtalya’ya eğitim amacıyla gelen yabancı öğrenci tarafından tercih edilen bir üniversitedir. İnsanlarının sıcakkanlılığı ve misafirperverliliği özellikleriyle ERASMUS eğitimi için Napoli şehri ve Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi sizin için doğru bir adrestir. 

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi Tıp Fakültesi Fotoğrafları

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.