+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

Milano Bicocca Üniversitesi

01 Ocak 2020
2.360 kez görüntülendi

Milano Bicocca Üniversitesi Tarihi

Bicocca Üniversitesi, İtalya’nın en dinamik araştırma ve yenilik odaklı üniversitelerinden bir tanesidir. 1998’de Pirelli fabrikasının eski binaları son derece modern araştırma laboratuvarları, büyük çalışma alanları ve öğrenciler için ortak alanlar dahil olmak üzere son teknoloji ürünü bir kompleks haline getirilmiştir. Milano, Monza ve Maldivler’in her yerine yayılmış 28 binası ile İtalya’da eşsiz bir üniversite kampüsüdür.

Milano Bicocca Üniversitesi Hakkında

Bicocca, sizi dünyanın her yerinden öğrencilerle buluşturacak genç bir üniversitedir. Burada sadece öğrenci olmayacaksınız. Aynı zamanda küresel topluluğun bir üyesi de olacaksınız. Kuruluşundan bu yana, Bicocca Üniversitesi, Avrupa ve Avrupa dışındaki üniversitelerle çeşitli anlaşmalara girerek sınırlarının ötesine ulaşmıştır. Araştırmaları her zaman küreseldir. Bünyesindeki öğretmenler, öğretimin kalitesini artırma konusunda ortak bir kararlılıkla çok sayıda proje ve girişimi paylaşan uluslararası araştırma gruplarının üyeleridir. Üniversitenin inovasyona odaklanması öğrencilere rekabetçi ve pratik eğitim imkanı sunmaktadır.

Bicocca, yaklaşık 900 öğretmen ve araştırmacı ile Ekonomi-İstatistik, Hukuk, Tıp, Psikoloji, Bilim, Sosyoloji ve Eğitim alanlarında geniş bir yelpazede öğrencilerine fırsat sunmaktadır.

Üniversitede sunulan eğitimler şunları içermekedir: 32 Lisans Derecesi dersleri, 36 Yüksek Lisans Derecesi dersleri ve 5 Uzun dönem Yüksek Lisans Derecesi dersleri (5 veya 6 yıl). Bicocca Üniversitesinde 2.484’ü uluslararası olan 33.000 kayıtlı öğrenci bulunmaktadır.

Mevcut hareketlilik programları ise şunları içerir:

• Avrupa’nın her yerinden Erasmus Programı için 250-320 öğrenci;

• Dünyanın her yerinden Değişim Programı için 100-150 öğrenci;

• Çin’den Marco Polo Programı için 90-120 öğrenci.

• Öğrenci nüfusuna göre Lombardiya’daki 3. büyük üniversitedir.

• ANVUR’a göre (İtalyan üniversiteleri araştırma ve kalite derecelendirme ajansı) akademik
tanınmışlığı arasında 2. sıradadır.

Üniversite, araştırma ve uluslararası eğitim tesisleri ile 358’den fazla anlaşma yapmıştır.

Milano Bicocca Üniversitesi Tıp Fakültesi

Milano Bicocca Üniversitesi
Bicocca Tıp fakültesi, 1999’da kurulmuş olan bir fakültedir. Kuruluşundan bu yana 2.700’den fazla öğrenciye bünyesinde eğitim vermektedir. Üniversitede Tıp eğitiminin İngilizce olarak verilmesi birçok Türk öğrenci tarafından tercih edilme sebebi olmaktadır.

Öğrencilere İngilizce Tıp eğitimi, her türlü donanıma sahip ve kaliteli bir hastane olan Papa Giovanni XXIII Hastanesinde verilmektedir. Tıp eğitimi, 3 yıl pratik, 3 yıl da teorik olmak üzere toplamda 6 yıl olacak şekilde programlandırılmıştır. Üniversiteye kabul için İngilizce olan tek bir sınav (IMAT) yapılmaktadır. 

Öğrenciler tıp eğitimleri sonrasında tüm Avrupa’da geçerli olan ‘’mavi diploma’’ ile İtalya’da, Avrupa’daki diğer ülkelerde ya da kendi ülkesinde kolaylıkla cerrahlık yapma şansını yakalarlar.

Milano Bicocca Üniversitesi Tıp Fakültesi Başvuru Şartları

  • Milano-Bicocca Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okumayı düşünen öğrencilerin International Medical Admission Test (IMAT) olarak adlandırılan sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.
  • Milano-Bicocca Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim alabilmek için gereken temel şart, Türkiye’de 12 yıllık Temel Eğitimi tamamlamış olmanızdır. 4 Yıllık bir liseden mezun olmanız ya da üniversitenin ilk senesini tamamlamış olmanız bu şart için yeterlidir.
  • ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında baraj puanını aşmak
  • IMAT Sınavında başarılı olmak
  • İtalyanca Tıp Eğitimi almak isteyen adaylar için konsolosluğun öngördüğü B2 seviyesinde İtalyanca dil sertifikası gerekmektedir.

Milano Bicocca Üniversitesi Tıp Fakültesi Kontenjanları

Bicocca Üniversitesi Tıp Fakültesi kontenjanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Milano Bicocca Üniversitesi Tıp Fakültesi Taban ve Tavan Puanları

Bicocca Üniversitesi Tıp Fakültesi taban ve tavan puanları her yıl değişmektedir. Milano-Bicocca Üniversitesi Tıp Fakültesi güncel taban ve tavan puanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Milano Bicocca Üniversitesi Tıp Fakültesi Ücretleri

Milano-Bicocca Üniversitesinde tıp okumak isteyen öğrenciler eğitim için senelik olarak 156 € ila 2.880 €  arasında bir ücret ödemektedir. Okul ücretleri öğrencilerin aile gelirine ve menşe ülkesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda İtalya’da öğrencilerin alabilecekleri bir çok burs imkanıda bulunmaktadır. Burslarda eğitim ücretinin belirlendiği gibi aile maddi gelir beyanına göre belirlenmektedir.

Okul ücretleri yıllık  Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayında olmak üzere toplam dört taksitte ödenmektedir.

Milano Bicocca Üniversitesi Tıp Fakültesi Adresi

Milano-Bicocca Üniversitesi’nde Tıp eğitimi ‘’Piazza OMS, 1, 24127 Bergamo BG, İtalya’’ adresinde verilmektedir.

Milano Bicocca Üniversitesi’nde Öğrenci Hayatı

Bicocca Üniversitesinin bulunduğu şehir konumu itibariyle öğrenci hareketliliğinin fazla olduğu bir İtalyan şehridir. Dünya moda-tasarımı alanında akla ilk gelen Milano şehrinde, öğrencilerin keyifli dakikalar geçirebilecekleri konser alanları, defileler, fuar ve sergi alanları gibi yerler oldukça fazladır. Öğrencilerin Bicocca’da alışveriş yapacakları çokça mekan bulunmaktadır. Ayrıca öğrenciler şehirde ulaşım aracı olarak genellikle bisiklet tercih etmektedir.

Bergamo Şehri

İtalya’nın Lombardiya bölgesinde, Alp eteklerinde bulunan Bergamo şehri, Milano’nun kuzeydoğusunda yer alan bir şehirdir. Şehir, OrtaÇağ esintilerini hissettiren küçük bir İtalya şehridir. Aynı zamanda Bergamo şehri, yukarı ve aşağı şehir olmak üzere iki bölüme ayrılmıştır. Yukarı şehir, daha çok tarihi ve kültürel yapısıyla ön plana çıkarken, Aşağı şehir, daha modern yapısıyla ön plana çıkmaktadır. Şehirde bu iki bölge birbirine teleferik ile bağlanmaktadır.

Milano Bicocca Üniversitesi’nde Öğrenci Değişimi

Milano-Bicocca Üniversitesi, Erasmus eğitimi almak isteyen Türk ve birçok ülkeden İtalya’ya eğitim amacıyla gelen yabancı öğrenci tarafından tercih edilen bir üniversitedir. İnsanlarının sıcakkanlılığı ve misafirperverliliği özellikleriyle ERASMUS eğitimi için Milano şehri ve Milano-Bicocca Üniversitesi sizin için doğru bir adrestir. 

Milano Bicocca Üniversitesi Tıp Fakültesi Fotoğrafları

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.