+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

Luigi Vanvitelli Üniversitesi – Şimal

15 Ocak 2020
1.334 kez görüntülendi
Luigi Vanvitelli Üniversitesi – Şimal

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesinden Şimal İle Röportajımız

1- Öncelikle biraz kendini tanıtabilir misin ? Hangi liseden mezun olduğunuz?

Adım Şimal Sert, 18 yaşındayım. Antalya Doğa Koleji’nden mezun oldum. Su anda Italya’da tıp eğitimi alıyorum.

2- Neden İtalya’da Tıp Eğitimi almak gibi hedefin veya idealin vardı ?

Türkiye’nin sınav sisteminin beni boğduğu bir dönemde yurtdışına başvurmaya karar verip araştırma yapmaya başladım. Italya’nın üniversitelerinin başarılı ve kaliteli oldugunu gördüm ve şansımı deneyip başvurmaya karar verdim.

3- İtalya’da daha önce bulunmuş muydun?

Evet, daha önceden birkaç kez İtalya’da bulunmuştum.

4- İtalya’da hangi üniversitede tıp eğitimi alıyorsun? Okul ve bulunduğun şehirle alakalı bize izlenimlerini iletebilir misin ?

Napoli’de, Campania “Luigi Vanvitelli” Üniversitesi’nde tıp fakültesinde okuyorum. Üniversitemden memnunum, hocalar gayet iyi ve yardımcılar her konuda. 

Napoli, tarihi detayları her köşesinde hissedebileceğiniz turistik bir şehir. Sahil yoluna çıktığınızda karşıdan görülen Vezuv Yanardağı’nın güzelliği, her sokakta duyabileceğiniz harika pizza kokularıyla kendine özgü bir güzelliği var. Deniz kenarında olması da şehri huzurlu kılıyor. 

5- İtalya’da Tıp Eğitimi sonrası ne yapmayı planlıyorsun ? Hedeflerinden biraz bize bahsedebilir misin ?

Henüz karar vermedim ama uzmanlık eğitimi içinde yurtdışında kalmayı planlıyorum.

6- Eğitim aldığın program tamamem İngilizce olarak sürdürülmekte ama İtalyanca’da sanırım öğreniyorsun ? İtalya’da italyanca öğrenmek bir yabancı öğrenci için kolay mıdır ?

Evet eğitim tamamen İngilizce ama gündelik hayatta ilgisi olan öğrenciler için İtalyanca öğrenmek çok zor değil. Hastanede staj eğitimime başlamam içinde belirli bir seviyede İtalyanca bilmek gerekiyor. Bende bu doğrultuda çalışmalarıma devam ediyorum.

7- Sence İtalyanın eğitim için avantajlı yönleri nelerdir ?

Italya’da okumanın en sevdiğim yanı çeşitli milletlerden bir sürü öğrenciyle aynı sınıfta bulunabilmek. Farklı insanlarla tanıştıkça kültürel olarak gelişiyorsunuz ve çok güzel arkadaşlıklar ediniyorsunuz. Onun dışında çoğu Avrupa şehrine göre ucuz olduğu için öğrenciler icin avantajlı bir ülke olduğunu düşünüyorum.

8- Türkiye’den aday öğrencilere eğitim için İtalya’yı tavsiye eder misin ?

Evet tavsiye ederim. Güzel bir üniversite hayatı geçirmek için harika bir ülke. 

9- Son olarak İtalya’da Tıp Eğitimi hazırlık ve sonraki süreçte Pisa Edu’yu tercih etme sebepleriniz nedir? Ayrıca danışmanlık hizmetlerinden memnun kaldınız mı ?

Lisedeki kimya öğretmenimin önerisiyle Süleyman Bey ve Kazım Bey’le tanıştım. İyi ki de tanışmışım çünkü her konuda ve her zaman bana destek oldular, hala da olmaya devam ediyorlar. Hizmetlerinden fazlasıyla memnun kaldım, çevreme de öneriyorum. 

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.