+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

Roma Tor Vergata Üniversitesi – Çağla

03 Ocak 2020
1.079 kez görüntülendi
Roma Tor Vergata Üniversitesi – Çağla

Roma Tor Vergata Üniversitesinden Çağla İle Röportajımız

1- Öncelikle biraz kendini tanıtabilir misin ? Hangi liseden mezun olduğunuz?

İsmim Çağla. Kocaeli’de yaşıyorum. 20 yaşındayım. Liseyi Gölcük Fen Lisesinde okudum.

2- Neden İtalya’da Tıp Eğitimi almak gibi hedefin veya idealin vardı ?

Başta İtalya’ da okuma gibi bir hedefim yoktu, Türkiye’deki sınavda Eczacılık kazandığım için gitmek istemedim ve babam da böyle bir yol izlemeyi teklif etti o şekilde kısa bir sürede sınava hazırlanmaya başladım.

3- İtalya’da daha önce bulunmuş muydun?

Daha önce arkadaşlarımla Venedik’e gitmiştim, çok güzel bir yerdi.

4- İtalya’da hangi üniversitede tıp eğitimi alıyorsun? Okul ve bulunduğun şehirle alakalı bize izlenimlerini iletebilir misin ?

Ben şu an Roma Tor Vergata Üniversitesinde ikinci sınıf tıp öğrencisiyim. Okuldan çok memnunum çünkü sınıfımız 30 kişi bundan dolayı hocalarla yakın bir ilişki içerisinde olabiliyoruz. Hastanemiz oldukça büyük ve okulun hemen yanında. Roma, yaşamak için güzel bir şehir , herkesin turist olarak geldiği yerde siz arkadaşlarınızla kahve içmeye gidebiliyorsunuz. Sıkıntılı nokta olarak da ulaşım diyebilirim. Her yere otobüs var ama otobüsler çoğu zaman zamanında gelmiyor.

5- İtalya’da Tıp Eğitimi sonrası ne yapmayı planlıyorsun ? Hedeflerinden biraz bize bahsedebilir misin ?

Şu an emin olmamakla beraber kendi ülkemde doktorluk yapmak istiyorum ama tabi zaman ne gösterir bilemeyiz.

6- Eğitim aldığın program tamamem İngilizce olarak sürdürülmekte ama İtalyanca’da sanırım öğreniyorsun ? İtalya’da italyanca öğrenmek bir yabancı öğrenci için kolay mıdır ?

Tabiki yaşadığın yerde konuşulan dili öğrenmeye çalışmak çok daha kolay oluyor, istemesen de dili öğreniyorsun diyebilirim. İtalyanca da dil olarak öğrenmesi çok keyifli ama tabi kelimelerin kız erkek olarak ayrılması biraz zorluk da çıkarabiliyor.

7- Sence İtalyanın eğitim için avantajlı yönleri nelerdir ?

Eğitim dilinin İngilizce olması Tıp Fakültesi için çok kıymetli bir durum çünkü yenilikleri sürekli takip ediyor olmak gerekiyor o yüzden İngilizce olması ve diploması gerçekten kıymetli. Aynı zamanda sınıfımızın bu kadar az kişi olması ve hocalarla iletişimin rahatlığının bir doktor adayı için en önemli şeylerden biri olduğunu düşünüyorum.

8- Türkiye’den aday öğrencilere eğitim için İtalya’yı tavsiye eder misin ?

Tavsiye ederim çünkü tıp fakültesi gerçekten ilgi isteyen bir bölüm , iyi bir doktor olabilmek için gözlem de çok önemli biz de burada her şeyle çok iç içeyiz o yüzden İtalya’nın tıp okumak için iyi bir yer olduğunu düşünüyorum.

9- Son olarak İtalya’da Tıp Eğitimi hazırlık ve sonraki süreçte Pisa Edu’yu tercih etme sebepleriniz nedir? Ayrıca danışmanlık hizmetlerinden memnun kaldınız mı ?

Pisa Edu’dan bir arkadaşım vasıtasıyla haberdar oldum. Sınav öncesi belgeler ve sınav sonrası da İtalyada verdiği desteklerden dolayı Pisa Edu ile çalışmaya karar vermiştik. İyiki böyle bir karar vermişiz her şeyiyle çok memnun kaldık. Şu an da ne zaman bir sorunum olsa Süleyman ve Kazım Bey her şekilde yardımcı oluyorlar.

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.