+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

Roma La Sapienza Üniversitesi – İrem

06 Ocak 2020
1.835 kez görüntülendi
Roma La Sapienza Üniversitesi – İrem

Roma La Sapienza Üniversitesinden İrem İle Röpörtajımız

1- Öncelikle biraz kendini tanıtabilir misin ? Hangi liseden mezun olduğunuz?

Ben İrem Abay. İstanbul’da doğdum ve büyüdüm. Lise eğimini Dede Korkut Anadolu Lisesi tamamladım.

2- Neden İtalya’da Tıp Eğitimi almak gibi hedefin veya idealin vardı ?

Çocukluğumdan beri her zaman İtalya benim hayallerimi süslerdir. Özellikle Roma şehri benim için bir masal şehriydi adeta.

3- İtalya’da daha önce bulunmuş muydun?

Tabiki, birkaç kez ailem ile birlikte turistik olarak İtalya’nın farklı şehirlerinde bulunmuştum.

4- İtalya’da hangi üniversitede tıp eğitimi alıyorsun? Okul ve bulunduğun şehirle alakalı bize izlenimlerini iletebilir misin ?

İtalya’da tıp eğitimini Roma şehrinde bulunan Roma La Sapienza Üniversitesinde almaktayım. Avrupa’nın ve İtalya’nın en köklü üniversitesi olduğu ve özellikle tıp eğitiminde çok ileri bir noktada oldukları için burayı seçtim. Kısacası Roma şehri ve La Sapienza Üniversitesi efsane bir okul diyebilirim.

5- İtalya’da Tıp Eğitimi sonrası ne yapmayı planlıyorsun ? Hedeflerinden biraz bize bahsedebilir misin ?

İnsana hizmet etmenin bir kutsal bir aracı olduğu düşüncesiyle Tıp Eğitimimi burada başarılı bir şekilde tamamlamak istiyorum. Tıp Eğitimim sonrası Roma’da kalmak ve Uzmanlık eğitimimimi de burada tamamlamak gibi de bir hayalim var. Tabiki zamanın ne getireceğini bilemeyiz. Zamanla bu fikrim de değişebilir.

6- Eğitim aldığın program tamamem İngilizce olarak sürdürülmekte ama İtalyanca’da sanırım öğreniyorsun ? İtalya’da italyanca öğrenmek bir yabancı öğrenci için kolay mıdır ?

Kolay olduğunu söyleyemem tabiki, lakin azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz diye düşünüyorum. Büyük bir inanç, azim ve sebat ile Tıp Eğitimime devam etmek istiyorum.

7- Sence İtalyanın eğitim için avantajlı yönleri nelerdir ?

Her ne kadar birkaç kez İtalya’da bulunmuş olsam da uzun süreli ilk defa Roma’da bulunuyorum. Ne sebeple henüz buralarda yeniyim. İtalya’nın Eğitim için özellikle de tıp eğitimi noktasındaki avantajlarını yaşayarak öğrendikten sonra ileri de farklı bir yazı da ele alabilirim.

8- Türkiye’den aday öğrencilere eğitim için İtalya’yı tavsiye eder misin ?

Kesinlikle tavsiye ederim. İtalya’da tıp eğitimi farklı ve heyecanlı bir serüven.

9- Son olarak İtalya’da Tıp Eğitimi hazırlık ve sonraki süreçte Pisa Edu’yu tercih etme sebepleriniz nedir? Ayrıca danışmanlık hizmetlerinden memnun kaldınız mı ?

İtalya gibi yabancı bir ülkeye Tıp Eğitimi için herhangi bir danışmanlık şirketinin yardımı ve desteği olmadan gelmek, bir define avcısının elinde bir define planı ve hiçbir bulgu olmadan harekete geçmesi gibi olurdu. İşte bu plan ve program çerçevesinde bence tek alternatif otorite Pisa Eğitim Danışanlık diye düşünüyorum. Gerek Tıp Giriş Sınavına hazılık sürecindeki destekleri gerekse sınavı başarılı bir şekilde geçip İtalya’ya geldikten sonraki süreçteki yardımlarında dolayı Süleyman Bey ve kıymetli ekibine şükranlarımı sunuyorum. Diyorum ki Önce Pisa Edu ve Sonrasında İtalya’da Eğitim.

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.