+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

Napoli’de Tıp Eğitimi

24 Nisan 2017
2.157 kez görüntülendi

Sahnedeki en yeni İngilizce tıp okullarından biri olan Napoli II.Federico Üniversitesi, İngilizce Tıp ve Cerrahi programına 2015 yılında 20 öğrenci ile başlamıştır. İngilizce tıp öğretimi için yeni olsa da, Napoli II.Federico Üniversitesi yaklaşık 800 yıllık varlığında kazanılan akademik mükemmellik konusunda genel bir saygınlığa sahiptir. II.Federico Üniversitesi üniversitesi gezegendeki en güzel şehirlerden birinde bulunuyor. Toplam 78.000 öğrenci nüfusu ile İtalya’nın en büyük üniversitelerinden biridir.

Yeni İngilizce Tıp ve Cerrahi eğitim programının amacı,

tıbbı hasta odaklı ve en yeni bilim standartlarına göre uygulayan profesyonel olarak yetkin doktorlar yetiştirmektir. 6 yıllık eğitimin odak noktası her şeyden önce öğrencilerin bireysel gelişimi ve eğitimi üzerinedir.

Napoli’de Tıp Eğitimi sırasında katılımcılar sadece ilgili uzmanlığı değil aynı zamanda sosyal sorumluluk da geliştirecek ve sürekli değişen bir dünyada bireylerin ve toplumun sağlık ihtiyaçlarını karşılayabileceklerdir.

Napoli’de Tıp Eğitimi programı aynı şekilde AB vatandaşlarını ve AB ülkelerinin dışından gelecek öğrencileri hedeflemektedir. Bu eğitimi bu kadar özel kılan, sınıfların ve klinik birimlerin dikey ve yatay entegrasyonudur.

Özellikle odak noktası, klinik becerilerle iletişim kurmak ve geliştirmek üzerinedir. Bunlar klinik ve bilimsel bulguların uzmanlıkla değerlendirilmesine yardımcı olur. Napoli II. Federico Üniversitesi’nde küçük öğrenme grupları, pratik laboratuvarlar, seminerler, çalıştaylar ve stajlar öğrenmeyi mümkün olan en iyi şekilde işlemeye ve mesleki pratiğe geçişi teşvik etmeye yardımcı olur.

İlk Bakışta Napoli II.Federico Üniversitesi

 • Okul 1224 yılında kurulmuştur. 2015 yılında ise İngilizce tıp fakültesi açılmıştır.
 • 78.000 civarında öğrencisi ve 5.300 çalışanı ile üniversite İtalya’nın en büyük üniversitelerinden biridir.
 • Üniversite, biri Tıp ve Cerrahi Fakültesi (Scuola di Medicina e Chirurgia) olmak üzere 13 fakülteye ayrılmıştır.
 • Tıp ve Cerrahi’nin İngilizce eğitim programı altı yıl (12 dönem) sürmektedir.
 • Okulun odak noktası, bilimsel mesleğinde başarı için gerekli becerileri sağlayarak, karar özerkliği ile birlikte bilimsel, teorik ve pratik beceriler sağlamaktır.
 • Okul, hastalıkların önlenmesi ve sağlığın teşviki ve geliştirilmesi için multidisipliner ve entegre bir yaklaşım kullanmaktadır.
 • Staj ve klinik birimler eğitimin önemli bir parçasıdır.

Napoli: Yaşamak ve Eğitim Alınacak Bir Yer

İtalya’nın güneyindeki liman kenti Napoli, yaklaşık bir milyon nüfusu ile Roma ve Milano’dan sonra üçüncü büyük şehirdir. Campania bölgesinin başkenti olan Napoli metropolü, önemli bir ekonomik ve kültürel merkezdir ve İtalya’nın güneyinde en çok ziyaret edilen şehirdir. Özellikle de popüler antik Pompeii şehrinin kalıntıları.

Napoli’de Yaşam

dünyaca ünlü Pizza Margherita’nın doğum yeri olarak kabul edilir. Her restoranın bu lezzetli spesiyalitenin en iyi versiyonunu üretmekten gurur duyması şaşırtıcı değil. Güney metropolündeki diğer önemli özellikler; karakteristik Eski Şehir, çok sayıda küçük kilise ve dünya standartlarında tarihi müzelerdir. Ayrıca şehrin altında büyüleyici ve kesinlikle görülmeye değer  gizemli mezarlıklar vardır.

Muhteşem mimariye ek olarak, Napoli’nin zengin kültürel mirası ve mükemmel Güney İtalyan mutfağı da avantajları arasındadır.

Napoli’deki eğitim fırsatları çeşitlidir. 1224 yılında kurulan Napoli II.Federico Üniversitesi, Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biridir. En ünlü öğrencisi filozof ve ilahiyatçı Thomas Aquinas idi.

Akdeniz iklimini takdir edenler doğru yerdedir: Napoli’de yazlar sıcak ve güneşli, kışlar ise nispeten ılımandır.

İlk Bakışta Napoli

 • Neredeyse 1 milyon nüfusu ile İtalya’nın üçüncü büyük şehridir.
 • Avrupa’nın tarihi olarak en önemli şehri sayılır. 2011 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır.
 • Kraliçe Margherita’nın adını taşıyan ünlü Pizza Margherita burada keşfedildi.
 • Napoli’nin 448 tarihi kilisesi var.
 • Napoli ve çevresindeki başlıca turistik yerler: Castel Nuovo, Palazzo Reale, Piazza del Plebiscito, Villa Communale ve Pompeii kalıntıları.
 • Napoli mükemmel alışveriş olanakları sunuyor: Via Toledo, şehrin en uzun alışveriş caddesi. Via San Gregorio Armeno’yu antikalar için ziyaret etmeye değer. Özel butikler, özellikle Via Scarlatti’dekiler cezbediyor. Ayrıca Mercato di Antignano ve Mercato di Posillipo pazarları da görülmeye değer.

Giriş Şartları

Napoli II.Federico Üniversitesi’nde tıp okumak için, başvuru sahipleri:

 • Genel üniversite giriş yeterliliğini sağlamalı.
 • Biyoloji, Kimya, Fizik ve Matematik konularından oluşan IMAT Sınavını geçmeli. (IMAT)
 • Derslerden tam olarak faydalanabilmek için en az B2 düzeyinde ingilizce bilmeli
 • Not: Klinik ve pratik çalışmaları kolaylaştırmak için İtalyanca dil becerilerini en az B2 düzeyinde önermekteyiz.
 • Daha ayrıntılı bilgi, Napoli II.Federico Üniversitesi hakkında hazırladığımız yazıda bulunabilir.

Napoli’de Tıp Eğitimi alabilmeniz ve IMAT Sınavını geçebilmeniz için Sömestr ve Yaz dönemine düzenlediğimiz IMAT Hazırlık Kurslarımıza bekliyoruz.

Öğrenim Ücretleri ve Maliyetleri

Napoli II. Federico Üniversitesi’nde okumak için beklenen öğrenci ücretleri:

 • Öğrenim ve ücretler hakkında güncel bilgi için lütfen buraya tıklayın.
 • Napoli’deki öğrenciler de 140 Euro’luk bir bölgesel vergi ödemek zorundadır.
 • Napoli’de yaşamanın maliyeti, Milano ve Roma gibi diğer İtalyan şehirlerinden daha ucuzdur ve kira yaklaşık% 50 daha düşüktür. Dairelerin maliyeti yaklaşık 300-500 Euro’dur; öğrenci konaklamaları ve ortak daireler 200 Euro’dan başlar.
 • Gıda maliyetleri diğer büyük İtalyan şehirlerinden yaklaşık% 10 daha azdır. Geleneksel atıştırmalıklar ve pizza gibi yemekler sadece birkaç Euro karşılığında alınabilir.
 • Yaşam tarzına bağlı olarak, beklenen yaşam maliyetleri yaklaşık 700-1000 Euro’dur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.