+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

Milano Üniversitesi

24 Nisan 2017
9.597 kez görüntülendi

Milano Üniversitesi 1924 yılında kurulmuş olan İtalya’nın en köklü üniversiteleri arasında ve ranking listlerde ilk sıralarda yer alan bir üniversitedir.

Milano Üniversitesi Tarihi

Üniversite, İtalya’nın Lombardiya bölgesindedir. Kurulduğu günden bu güne yapmış olduğu araştırmalar, bilimsel çalışmalar ve eğitim faaliyetleri ile uluslararası alanda sürekli gelişen bir üniversite olmaya devam etmektedir. Yıllar içinde toplam öğrenci sayısı ve coğrafi kökenleri giderek artmıştır.

Milano Üniversitesi Hakkında

Avrupa’nın en iyi üniversitelerine sahip olan İtalya’daki Milano Üniversitesi, uluslararası öğrencilerine birçok İngilizce program seçeceği sunmaktadır.

Milano Üniversitesinde (La Statale), yaklaşık 64.000 öğrenci ve 2000 profesörü ile Lombardiya’daki en büyük üniversitedir. La Statale, geniş bir yelpazede tüm seviyelerde yüksek kaliteli öğretim sunan ve aynı zamanda araştırmaya yönelik bir üniversitedir. La Statale, uluslararası sıralamada en iyi İtalyan üniversitesidir ve Avrupa Araştırma Üniversiteleri Birliği’ne (LERU) ait 21 prestijli kurum arasında yer alan tek İtalyan üniversitesidir. Üniversitenin disiplinler arası mesleği ve geniş bir alan yelpazesi arasındaki bağlantılar, 31 bölümünde, 136 çalışma programında, 31 doktora programında ve çeşitli mesleki odaklı derslerde çalışma ve çalışma için oldukça teşvik edici bir ortam yaratır.

Her yıl 600’den fazla profesör ve araştırmacı ve yaklaşık 1.700 yeni öğrencisi ile Tıp Alanı, hem eğitim standartları hem de klinik ve temel bilimsel sonuçlar açısından İtalya’nın en önemli alanlarından biridir. Akademik programlar, tıp ve tıbbi biyoteknolojiden diş hekimliği ve hemşirelik bilimine kadar tüm tıbbi eğitim yelpazesini kapsamaktadır.

Milano Üniversitesi’nin kampüslerini şehrin birçok yerinde görmek mümkündür. Aynı zamanda bilimsel araştırma ve geliştirme konularında oldukça büyük öneme sahip olan bir üniversitedir. Bu doğrultuda üniversite, öğrencilerine eşsiz bir kütüphane ağı sunmaktadır. Bu özelliği sayesinde Lombardiya bölgesinde en zengin kütüphaneye sahip olan tek üniversitedir.

Dünyanın en köklü üniversitelerinden biri olan Milano Üniversitesi dünya sıralamasında ilk 250’de, İtalya’da ise her sene mutlaka ilk 10 içindedir. The League of European Research Universities organizasyonunda yer alan tek İtalyan üniversitesidir. 82 adet kütüphanesiyle akademik araştırmalarda oldukça öne çıkan Milano Üniversitesi, öğrencilere hem akademik hem de sosyal başarı anlamında birçok olanak sunmaktadır. Okulun öğrencilerden oluşan kendi korosu, Enrico Bronzi, Mario Brunello, Milan Turkovic gibi önde gelen müzisyenlerle çalışır.

Milano Üniversitesi Tıp Fakültesi

Lombardiya bölgesi, 7 bölümü ile ülkedeki en yüksek bilimsel üretim oranlarından birine sahiptir ve geleneksel konuları genomik, proteomik ve moleküler tıp alanındaki en son tıbbi araştırma gelişmeleriyle birleştirir. Ayrıca, 2 önemli Mükemmellik Merkezi, Avrupa Moleküler Tıp Okulu ve Uluslararası Meme Hastalıkları Yüksek Lisansı dahil olmak üzere çok sayıda uzman tesis bulunmaktadır. Milano Üniversitesinin (La Statale), birçoğu uluslararası odaklı olan geniş hastane ve araştırma enstitüleri ağı ile köklü işbirliklerine sahiptir. Böylece, öğretim, araştırma ve klinik aktivitenin benzersiz bir öğrenme deneyimi için olumlu bir şekilde birleştirildiği uyarıcı bir çerçevede tıp doktoru olmak mümkündür.

Uluslararası Tıp Okulu, 2010 yılında yenilikçi öğretme ve öğrenme yöntemlerine dayanan ve hem AB hem de AB üyesi olmayan öğrencilere yönelik olarak Ingilizce dilinde eğitim vermeye başlamıştır.

Milano Üniversitesinde tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin IMAT sınavında üniversitenin belirlemiş olduğu kontenjan puan sıralamasına girmesi gerekmektedir. Üniversite hem İtalya’nın merkezinde yer almasından hem de kaliteli eğitim vermesinden dolayı birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Milano Üniversitesi, İtalya’daki tıp fakülteleri arasında en yüksek puanlarla öğrenci kabul eden bir üniversite olduğu için diğer kişilerle kolaylıkla rekabet edebilmek adına öğrencilerin daha verimli çalışmalar yapması ve iyi bir danışmanlık firmasından destek alması gerekmektedir.

Milano Üniversitesinde tıp eğitimi 6 yıl sürmektedir. Bu eğitimin 3 yılı teorik 3 yılı ise pratik eğitimdir. Üniversite bünyesinde bulunan öğrencilere tıp eğitimi, donanımlı hastanelerden biri olan San Paolo Hospital’ da verilmektedir.

Milano Üniversitesi

Milano Üniversitesi Tıp Fakültesi Başvuru Şartları

  • Milano Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okumayı düşünen öğrencilerin International Medical Admission Test (IMAT) olarak adlandırılan sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.
  • Milano Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim alabilmek için gereken temel şart, Türkiye’de 12 yıllık Temel Eğitimi tamamlamış olmanızdır. 4 Yıllık bir liseden mezun olmanız ya da üniversitenin ilk senesini tamamlamış olmanız bu şart için yeterlidir.
  • ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında baraj puanını aşmak
  • IMAT Sınavında başarılı olmak
  • İtalyanca Tıp Eğitimi almak isteyen adaylar için konsolosluğun öngördüğü B2 seviyesinde İtalyanca dil sertifikası gerekmektedir.

Milano Üniversitesi Tıp Fakültesi Kontenjanları

Milano Üniversitesinin Tıp Fakültesi kontenjanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Milano Üniversitesi Tıp Fakültesi Taban ve Tavan Puanları

Milano Üniversitesi Tıp Fakültesi taban ve tavan puanları her yıl değişmektedir.

Milano Üniversitesinin Tıp Fakültesi güncel taban ve tavan puanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Milano Üniversitesi Tıp Fakültesi Ücretleri

Milano Üniversitesinde öğrenciler eğitim için senelik olarak 156 € ila 3.733 € arasında bir ücret ödemektedir.

Okul ücretleri öğrencilerin aile gelirine ve menşe ülkesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda İtalya’da öğrencilerin alabilecekleri bir çok burs imkanıda bulunmaktadır. Burslarda eğitim ücretinin belirlendiği gibi aile maddi gelir beyanına göre belirlenmektedir.

Okul ücretleri yıllık  Ekim ve Ocak ayında olmak üzere toplam iki taksitte ödenmektedir. Italyan hükümetinden veya okuldan bursa sahip yabancı  öğrenciler bu tutardan muaf olabilmektedir.

Milano Üniversitesi Tıp Fakültesi Adresi

Milano Üniversitesi’nde Tıp eğitimi ‘’Viale Enrico Forlanini, 20090 Segrate MI, İtalya’’ adresinde verilmektedir.

Milano Üniversitesi’nde Öğrenci Hayatı

Avrupa’nın en canlı ve eğlenceli şehirlerinden biri olan Milano şehri, her yıl binlerce öğrenciye ve turiste ev sahipliği yapmaktadır. Milano, öğrenciler için güvenli bir şehir ve İtalya’nın büyük şehirlerinden biri olmasından dolayı tercih edilmektedir. Şehirde öğrencilerin katılım sağlayabilecekleri üniversite öğrencileri tarafından düzenlenmiş olan birçok aktiviteye katılmakta mümkündür. Ayrıca öğrenciler konserlere, defilelere, müzelere ve tarihi mekanlara da kolaylıkla ulaşım sağlayabilmektedir.

Milano Şehri

İtalya’nın Milano şehri, İtalya’nın kuzeyindeki merkezi konumu nedeniyle, dünyaca ünlü birçok yer için iyi bir erişim noktasıdır.

Milano, dünya çapında moda, tasarım, yayıncılık, tiyatro, müzik, sanat, yemek ve uluslararası ticaret fuarlarıyla tanınmasından dolayı öğrenciler için her zaman heyecan verici ve çokça tercih edilen bir ülke konumunda olmuştur. Aynı zamanda spor ve boş zaman aktivitelerinin yanı sıra mükemmel kültürel fırsatlar sunan son derece canlı bir şehirdir. 

En ünlü İtalyan gölleri (Como, Garda, Maggiore) sadece bir saat uzaklıktayken, Alpler, Ligurya Denizi ve Cinque Terre, Venedik ve Floransa’ya araba veya trenle ulaşmak için biraz daha zamana ihtiyaç vardır. Roma’ya trenle 3 saatten kısa sürede ve tüm büyük Avrupa şehirlerine kısa uçak yolculukları ile ulaşılabilmektedir.

Milano Üniversitesi’nde Öğrenci Değişimi

Milano Üniversitesi, her yıl yüzlerce öğrenciye ERASMUS eğitimi için birçok imkan sunmaktadır.

Bu sayede eğitiminiz boyunca yurtdışında bulunan diğer tıp fakültelerinde hem eğitim hem de staj yapma fırsatı bulabilirsiniz. Farklı ülkelerde almış olduğunuz tıp eğitiminiz sayesinde, birçok kültürle tanışmış, farklı teknikler öğrenerek Avrupa’nın bilinen cerrah ve doktorlarından bir tanesi olma şansı yakalayabilirsiniz. İtalya’da almış olduğunuz eğitim sonrasında sahip olacağınız ‘’mavi diploma’’ sayesinde sadece Türkiye’de değil eğer ülkelerde de cerrahlık yapabilirsiniz.

Milano Üniversitesi Tıp Fakültesi Fotoğrafları

 

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.