+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

Roma Tor Vergata Üniversitesi

24 Nisan 2017
3.399 kez görüntülendi

Roma Tor Vergata Üniversitesi

Roma Tor Vergata Üniversitesi Tarihi

Tor Vergata Üniversitesi, 1982 yılında öğretime başlamış olan bir kamu üniversitesidir. İtalya’nın başkenti Roma’nın güneydoğu bölgesinde 600 hektarlık bir alana kurulmuş olan bir kampüse sahiptir. Üniversitenin bu kadar geniş alana inşa edilmiş olması bünyesinde ekonomi, hukuk, mühendislik, felsefe, tıp ve cerrahi ve matematik gibi alanların gelişmesini sağlamıştır.

Bölgede CNR (Ulusal Araştırma Merkezi) ve ASI (İtalyan Uzay Ajansı) gibi önemli araştırma kurumlarına ev sahipliği yapan Tor Vergata’yı İtalya’nın hem öğretim hem de araştırma için en dinamik topluluklarından biri haline getirmiştir. Kampüs ayrıca mükemmel bir hastane yapısı, bölgesel, ulusal ve uluslararası bir referans noktası olan Tor Vergata Üniversite Hastanesi’ni de içermektedir.

Roma Tor Vergata Üniversitesi Hakkında

Tor Vergata Üniversitesi 112 derece (lisans, yüksek lisans ve tek lisans derecesi) ve 31 doktora (İtalyanca veya İngilizce olarak verilmektedir) derslerini öğrencilerine sunmaktadır. 30 yılı aşkın bir süredir Tor Vergata Üniversitesi, 18 bölüm ve 6 okulda (Ekonomi, Mühendislik, Beşeri ve Felsefe, Hukuk, Tıp ve Cerrahi, Matematiksel Fiziksel ve Doğa Bilimleri) 112 dereceye kadar program geliştirmiştir. Dünyanın 35 farklı ülkesinden gelen 33.000’den fazla öğrenci üniversite bünyesine kayıtlıdır. Üniversitedeki öğrenci çeşitliliğinin fazla olmasının nedeni, derslerin 19’u tamamen İngilizce olarak öğretilmesi ve öğrencilerine İtalya’daki en yüksek öğretim ve araştırma kalitesinde eğitim verilmesidir.

Roma Tor Vergata Üniversitesi Tıp Fakültesi

Roma Tor Vergata Üniversitesinde tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler İtalya’nın en modern hastanelerinden birinde eğitim almaktadır. Öğrencilere tıp eğitimi, Lazio’daki tıp fakültesinde verilmektedir. Her yıl yüzlerce öğrenci tarafından tercih edilen tıp eğitimi, kaliteli ve disiplinli bir eğitim ile okutulmaktadır.

Yaklaşık olarak 600 hektarlık kampüsü ile Tor Vergata Üniversitesi, İtalya’nın en büyük tıp fakültesidir. Bilimsel araştırmalar ve klinik eğitim söz konusu olduğunda üniversite İtalya’daki en iyi üniversitelerden biri alarak kabul edilmektedir.

Tor Vergata üniversitesinde tıp okumak isteyen öğrenciler üniversitenin istemiş olduğu IMAT olarak adlandırılan tıp sınavında başarılı olmaları gerekmektedir.

Her yıl 500’den fazla uluslararası öğrenciyi bünyesine katan Roma Tor Vergata Üniversitesi,

• İngilizce eczacılık bölümü olan ilk İtalyan üniversitesidir. (School of Pharmacy of the University of
Nottingham and Alliance Boots işbirliğiyle)

• 50 yıldan genç üniversiteler arasındaki sıralamada (QS World University 2014 Top 50 Under 50),
dünyada ilk 50 içindeki tek italyan üniversitesidir.
Roma Tor Vergata yabancı öğrencileri MAECI, LazioDisco, Torno Subito ve WB Scholarships gibi
kurumlara burs başvurusunda bulunabilir.

Roma Tor Vergata

Roma Tor Vergata Üniversitesi Tıp Fakültesi Başvuru Şartları

  • Tor Vergata Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okumayı düşünen öğrencilerin International Medical Admission Test (IMAT) olarak adlandırılan sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.
  • Tor Vergata Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim alabilmek için gereken temel şart, Türkiye’de 12 yıllık Temel Eğitimi tamamlamış olmanızdır. 4 Yıllık bir liseden mezun olmanız ya da üniversitenin ilk senesini tamamlamış olmanız bu şart için yeterlidir.
  • ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında baraj puanını aşmak
  • IMAT Sınavında başarılı olmak
  • İtalyanca Tıp Eğitimi almak isteyen adaylar için konsolosluğun öngördüğü B2 seviyesinde İtalyanca dil sertifikası gerekmektedir.

Roma Tor Vergata Üniversitesi Tıp Fakültesi Kontenjanları

Roma Tor Vergata Üniversitesi Tıp Fakültesi kontenjanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle işletişime geçebilirsiniz.

Roma Tor Vergata Üniversitesi Tıp Fakültesi Taban ve Tavan Puanları

Roma Tor Vergata Üniversitesi Tıp Fakültesi taban ve tavan puanları her yıl değişmektedir. Roma Tor Vergata Üniversitesi Tıp Fakültesi güncel taban ve tavan puanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Roma Tor Vergata Üniversitesi Tıp Fakültesi Ücretleri

Roma Tor Vergata Üniversitesinde tıp okumak isteyen öğrenciler eğitim için senelik olarak 156 € ila 1.156 € arasında bir ücret ödemektedir. Okul ücretleri öğrencilerin aile gelirine ve menşe ülkesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda İtalya’da öğrencilerin alabilecekleri bir çok burs imkanıda bulunmaktadır. Burslarda eğitim ücretinin belirlendiği gibi aile maddi gelir beyanına göre belirlenmektedir.

Okul ücretleri yıllık Ekim ve Mart ayında olmak üzere toplam iki taksitte ödenmektedir.

Okul ücretleri yıllık Ekim, Şubat ve Mayıs ayında olmak üzere toplam üç taksitte ödenmektedir.

Roma Tor Vergata Üniversitesi Tıp Fakültesi Adresi

Roma Tor Vergata Üniversitesi’nde Tıp eğitimi ‘’Viale Oxford, 81 – 00133 Rome’’ adresinde verilmektedir. 

Roma Tor Vergata Üniversitesi’nde Öğrenci Hayatı

Birçok turistik mekana sahip olan Roma, İtalya’nın en turistik merkezlerinden birisidir. Kozmopolit yapısıyla öğrenciler içinde oldukça hareketli bir şehirdir. Uluslararası öğrenci hareketliliğinin fazla olduğu şehirde, yılın her döneminde öğrenciler için konserler, sergiler, etkinlikler, konferanslar ve daha birçok aktivite bulunmaktadır. 

Üniversitenin şehir merkezine yakın olmasından dolayı gezilecek birçok turistik mekanlar, müzeler, öğrencilerin keyifle vakit geçirebileceği kafeler kısa mesafede bulunmaktadır. Roma şehrinde okuyan öğrenciler, uygun maliyetler ile Roma dışındaki şehirleri de hızlı tren ile gezme imkanı bulabilmektedir. 

Roma Şehri

Dünya’nın en baştan çıkarıcı şehirlerinden biri olan Roma, İtalya’nın başkentidir. Ayrıca İtalya’nın nüfusu en kalabalık ve yüzölçümü en geniş olan kentidir. Geçmişten günümüze dek birçok medeniyete ev sahipliği yapan şehir, aynı zamanda Papalığın bulunduğu yer olarakta adlandırılmaktadır. Roma şehri, İtalya’da eğitim için en çok tercih edilen şehirlerden bir tanesidir.

Roma Tor Vergata Üniversitesi’nde Öğrenci Değişimi

Roma Tor Vergata Üniversitesi, Erasmus eğitimi almak isteyen Türk ve birçok ülkeden İtalya’ya eğitim amacıyla gelen yabancı öğrenci tarafından tercih edilen bir üniversitedir. İnsanlarının sıcakkanlılığı ve misafirperverliliği özellikleriyle ERASMUS eğitimi için Roma şehri ve Roma Tor Vergata Üniversitesi sizin için doğru bir adrestir. 

Roma Tor Vergata Üniversitesi Tıp Fakültesi Fotoğrafları

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.