+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

İngilizce Dil Yeterlilik Koşulları

20 Nisan 2017
2.771 kez görüntülendi

Devlet Üniversiteleri

İtalya’da tıp eğitimi almak istene adayların sağlaması gereken bazı İngilizce Dil Yeterlilik Koşulları bulunmaktadır. İtalya’da Tıp Eğitimi veren devlet üniversitelerinde bir üniversite hariç diğer bütün üniversitelerden herhangi bir dil belgesi talep edilmemesine rağmen, tıp eğitim çalışmalarının tamamen ingilizce olmasında dolayı öğrencilerin İngilizce Dil Yeterlilik Koşulları nı sağlaması için en az B2 düzeyinde ingilizceye sahip olması önerilmektedir.

Cattolica Üniversitesi

İtalya’da Tıp Eğitimine kabul edilen tüm adayların İngilizce dil yeterliliğini sağlamaları gerekmektedir.

Anadili İngilizce olmayan adaylar için aşağıdaki İngilizce Dil Sertifikalarını sağlamaları istenmektedir:

TOEFL iBT genel puanı en az 80; veya Akademik IELTS toplam puanı en az 6.0; veya en az 213 tabanlı bir TOEFL Bilgisayarı; veya en az 550 tabanlı bir TOEFL Belgesi; veya bir Cambridge ESOL FCE Grade B;

Veya İngilizcenin öğretim dili olduğu bir liseye gittiklerini gösteren bir belge

İngilizce Dil Sertifikası (varsa) başvuru sırasında ve giriş sınavında istenmeyecek, ancak Eylül 2019’da kayıt yapıldıktan sonra istenecektir.

Humanitas Üniversitesi

Humanitas Üniversitesi Tıp Fakültesinde tüm sınıf etkinlikleri İngilizce olarak yapılmaktadır. Verilen Tıp Eğitimini tam olarak anlamak ve bundan faydalanmak için, tüm becerilerde iyi bir İngilizce seviyesi gereklidir. Bu nedenle, Humanitas Üniversitesi Tıp Fakültesine başvuranların yeterli düzeyde İngilizce dil yeterliliğine ulaşmaları şiddetle tavsiye edilir: Önerilen İngilizce Seviyesi:  (CEFR) B2 Seviyesidir.

https://www.coe.int/en/web/common-european-framework-reference-languages/table-1-cefr-3.3-common-reference-levels-global-scale

İtalyanca Dil Önerileri. Humanitas Üniversitesi Tıp Fakültesi, uluslararası öğrencileri desteklemek için akademik yıl boyunca ücretsiz İtalyanca kursları sunmaktadır.

Klinik aktivitelerin başladığı üçüncü yılın başlangıcında, öğrencilerin hastalarla etkileşime girebilmeleri için iyi bir İtalyanca seviyesine ulaşmaları beklenmektedir.

Vita Salute San Raffaele Üniversitesi

Vita Salute San Raffaele Üniversitesi tıp fakültesine kabul edilmek için öğrencilerin en az C1 seviyesine karşılık gelen bir İngilizce Dil Sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir.

Gerekli en az C1 seviyesine denk gelen dil sertifikasına sahip olmayan adayların kayıt yapmasına izin verilmeyecek ve Vita Salute San Raffaele Üniversitesi tıp fakültesindeki yerlerini kaybedeceklerdir.

Kayıttan önceki en az son iki yıl boyunca Ortaokullarında veya Üniversitelerinde / Üniversitelerinde tamamen İngilizce Dili eğitimi almış olan adaylar, yukarıda belirtilen İngiliz Dili sertifikasını sunmaktan muaftırlar.

Unicamillus Üniversitesi

Unicamillus Üniversitesi Tıp Fakültesinde tüm sınıf etkinlikleri İngilizce olarak yapılmaktadır. Verilen Tıp Eğitimini tam olarak anlamak ve bundan faydalanmak için, konuşma, yazma, dinleme, konuşma gib bütün becerilerde aday öğrencileri iyi bir İngilizce seviyesine sahip olmaları tavsiye edilir. Önerilen İngilizce Seviyesi: (CEFR) B2 Seviyesidir.

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.