+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

Milano’da Tıp Eğitimi

24 Nisan 2017
3.252 kez görüntülendi

San Raffaele Vita Salute Üniversitesi’nde İtalya'da Tıp Eğitimi

Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi, 1996 yılında kurulan özel bir İtalyan üniversitesidir. 1998 yılı tıp fakültesinin açılış tarihidir. 6 yıllık İngilizce dil programı olan “Uluslararası Tıp Doktoru Programı” AB içinden ve dışından uluslararası öğrencilere yönelik olarak açılmıştır.

Kuzey İtalyan Üniversitesi özellikle;

Kanser, üroloji ve kardiyovasküler hastalıklar, kalp cerrahisi, HIV / AIDS ve nadir görülen hastalıklar alanındaki araştırmalarıyla bilinmektedir. Bu nedenle öğrenciler, akut ve kronik hastalıkların tedavisinde sürekli olarak atılım başarısı gösteren uyarıcı ve heyecan verici bir ortamda öğrenme fırsatına sahiptir.

1300 yataklı hastane hem özel hem de kamuya açıktır ve tıp öğrencilerinin çok çeşitli hastaları deneyimlemelerini sağlamaktadır. Nadir görülen genetik hastalıklar burada tedavi edildiğinden, geniş bir havza alanından insanlar tıbbi tedavi için Milano’nun merkezine gidebilirler.

Öğrenme grupları, diğer birçok tıp fakültesinden daha küçüktür ve bu öğretim üyeleri ile öğrenciler arasında daha fazla kişisel etkileşime izin verir.

Vita-Salute San Raffaele Üniversitesinde eğitim dili İngilizcedir. Başvuru sahiplerinin C1 seviyesine eşit bir dil seviyesi olmalıdır.

İlk Bakışta Vita Salute San Raffaele Üniversitesi

 • Vita-Salute, araştırma ve öğretim için dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir.
 • 1996 yılında kurulan bu modern ve canlı yeni bir okuldur.
 • Küçük sınıflar öğretmen ve öğrenci arasında çok fazla etkileşim olmasını sağlar.
 • Üniversitede Tıp, Felsefe ve Psikoloji olmak üzere üç fakülte bulunmaktadır.
 • Kanser, Üroloji, Kardiyovasküler hastalıklar ve kalp cerrahisi, HIV / AIDS, Nadir hastalıklar, Preklinik ve İnsan Biyolojik Bilimler etrafında tıbbi araştırmalara ve geliştirmelere odaklanmış durumdadır.
 • Milano’da 1300 yataklı hastane hem özel hem de devlet hastanesidir.
 • 3. sınıftan itibaren, okul yenilikçi bir entegre “blok” müfredatı kullanır, yani her zaman öğretim sürecinin merkezinde olursunuz.

Milano Humanitas Üniversitesinde İtalya’da Tıp Eğitimi

Humanitas Üniversitesi 2014 yılında kurulmuştur. Humanitas Üniversitesinde tıp eğitimi altı yıl sürmektedir ve 12 sömestre ayrılmıştır. Modern üniversite hastanesi ile yakın işbirliği sayesinde, İngilizce lisans programı öğrencilere günlük klinik uygulama hakkında erken öngörü sağlamaktadır: öğrenciler, araştırmacılar, bilim adamları ve doktorların yanı sıra hastane çalışanları ile  yakın işbirliği içinde eğitim alır ve çalışır.

727’den fazla yatağı olan Humanitas Araştırma Hastanesi, Avrupa’nın en modern hastanelerinden biridir. Hem hastane hem de üniversite, Milano’nun merkezine yaklaşık 12 km uzaklıktaki Rozzano’da yer almaktadır.

Yenilikçi öğretim yöntemleri ve birinci sınıf tesisler üniversiteye mükemmel bir saygınlık kazandırmıştır. Çok disiplinli ve bütüncül bir yaklaşım, odak noktasıdır. Ayrıca küçük grup boyutları, probleme dayalı öğrenme ve aktif öğrenme yöntemleri de vardır.

Amaç,

Öğrencileri bilinçli kararlar verebilen ve sorunlara bağımsız olarak çözüm bulabilen bağımsız, eleştirel düşünen tıp uzmanları olmaları için eğitmektir.

Eğitim dili İngilizcedir. Bununla birlikte, 3. sınıftan itibaren İtalyanca konuşan hastalarla uğraşmak deneyimin bir parçası olduğu için İtalyanca bilgisi önerilir.

Eğitimin başarıyla tamamlanmasının ardından, öğrenciler “Tıp ve Cerrahi Doktoru” “Medicina Generale e Chirurgia’da Laurea Magistrale” unvanını alacaklar.

İlk Bakışta Humanitas Üniversitesi

 • 2014 yılında kurulan Tıp ve Cerrahi Fakültesi modern ve çok disiplinli bir okuldur.
 • Her yıl yaklaşık 130 kontenjanı bulunmaktadır.
 • Eğitime multidisipliner ve bütünleşik yaklaşım kilit bir odak noktasıdır.
 • Probleme Dayalı Öğrenme, Vaka Yöntemi, Problem Çözme, Kavram Haritaları ve Portfolyolar. Önemli becerilerin kazanılmasını teşvik etmek için mesleki eğitime de özellikle dikkat edilmektedir.
 • Klinik öğrenme için 1300 yataklı Milano hastanesine bağlı.

Milano’da Tıp Eğitimi

Università degli Studi di Milano olarak bilinen Milano Üniversitesi 1924 yılında açılmıştır. Ulusal sıralamada, bu ünlü devlet üniversitesi ikinci sırada yer alıyor ve hem yurtiçi hem de yurt dışındaki öğrenciler tarafından çok rağbet görüyor. AB ve dünyanın birçok ülkesinde nitelikli doktorlar yetiştirmeyi amaçlayan İngilizce Tıp ve Cerrahi eğitim programı, 2010’dan beri varlığını sürdürmektedir.

Milano’da 6 yıllık Tıp eğitimi programında,

Öğrenciler en son bilimsel başarılara dayanarak önemli tıbbi uzmanlık eğitimi alacak ve bir doktor olarak başarılı bir kariyer için gerekli çeşitli becerileri geliştireceklerdir. Etik, benlik saygısı ve saygı da temelin bir parçasıdır.

Probleme yönelik öğrenme ve yenilikçi öğrenme yöntemleri esas ilgi odağıdır. Prestijli yabancı üniversitelerdeki küçük öğrenme grupları, düzenli tartışmalar, uygulamalı alıştırmalar, stajlar ve değişim programları, müfredatı daha çeşitli ve heyecan verici hale getirmeye yardımcı olur. Buna ek olarak, öğrenciler mevcut araştırma projelerine öngörü kazanırlar.

İtalyan öğretim görevlileri tüm materyalleri İngilizce olarak öğretir. Buna ek olarak, Avrupalı ​​ve ABD’li profesörlerin İngilizce konuşan konuk dersleri vardır.

İlk Bakışta Milano Üniversitesi

 • Uluslararası Tıp Okulu’nun Tıp ve Cerrahi Fakültesi 2010 yılında yenilikçi öğretim ve öğrenme yöntemlerine dayanan yeni bir İngilizce tıp lisans programı olarak kurulmuştur.
 • 64.000 öğrenci ve 2000 profesör.
 • Öğretim, araştırma ve klinik aktivite benzersiz bir öğrenme deneyimi için birleştirilir.
 • Üniversitenin tıp fakültesi başlangıçta Rozzano’daki Humanitas hastanesinde bulunuyordu, ancak 2014 yılında yeni kampüse taşındı.
 • Klinik öğretim 1300 yataklı Milano hastanesinde yapılır.

Milano: Yaşamak ve Eğitim Alınacak Bir Yer

İtalya’nın ikinci büyük kenti olan Milano, Lombardiya’nın kuzey bölgesinde yer almaktadır. Yaklaşık 1,3 milyon nüfusa sahip şık metropol, ülkenin en önemli ekonomi merkezidir ve medya, tasarım ve moda gibi alanlarda liderdir. Bu, birçok etkinliğin yanı sıra butiklerin mükemmel seçimine de yansıyor. Milano Moda Haftası gibi seçkin fuarlar yılın en önemli olaylarından biri olarak kabul ediliyor ve uluslararası moda dünyasının crème de la crème tabakasını çekiyor.

Milano’da Yaşam

Muhtemelen en ünlü ve çarpıcı mimari anıt, şehrin merkezindeki Gotik katedraldir. Beyaz mermerden yapılan görkemli bina katedral meydanının üzerinde yükselir. 108 m yükseklikte, Milano’nun simgesi olan altın Madonnina parlıyor. Çok uzak olmayan, Galleria Vittorio Emanuele II dünyanın en eski kapalı alışveriş merkezidir. Diğer Milano mekanları arasında Milan Operası, Teatro alla Scala yer almaktadır. Dünyanın en ünlü opera evlerinden biridir ve Scala’yı ziyaret etmek birçok opera sever için bir rüyadır.

Milano, kuzey İtalya’daki en önemli eğitim merkezidir. Yedi üniversiteye 180.000’den fazla öğrenci kayıtlıdır. Bu, şehrin hiçbir zaman yavaşlamayacak gibi duran dinamik, genç karakteri için bir sebeptir. Milano’da yaşayan herkes sadece çeşitli kültürel tekliflerden değil, aynı zamanda mükemmel erişilebilirlikten de yararlanıyor. Elverişli konumu sayesinde metropol, demiryolu ve otoyol ağlarının merkezidir. Üç uluslararası havaalanı bile var.

Yaşam maliyeti nispeten pahalı olmasına rağmen, Milan yüksek yaşam kalitesi ile hepsinden önce öne çıkıyor. İngilizce ile, özellikle yüksek sayıda öğrenci nedeniyle, uluslararası yönelimli şehirde iyi geçinebilirsiniz. Diğer artılar güvenlik, dostluk ve iyi hava.

İlk Bakışta Milano

Sanatsal ve kültürel cazibe merkezleri ile tıklım tıklım doludur.

 • Gün boyunca sanat ve antikalara göz atmak ve alışveriş yapmak için ya da gece hayatının tadını çıkarıp karanlık olduğunda geri dönmek için Brera’daki labirent sokaklar.
 • Centro Storico boyunca yayılmış kaliteli restoranlar. Ya da Navigli’de yemek yerken, içerken ve alışveriş yaparken modaya uygun atmosferi içinize çekin.
 • Tartışmasız moda ve aşırılığın evi.
 • Hızlı ortam.
 • Yoğun kültürel miras ve İtalya’nın çalkantılı geçmişinin izleri neredeyse her yerde görülebilir.
 • Titreşen gece hayat; popüler barlar ve kulüpler şehrin her yanına dağılmıştır. Milano’nun gece hayatı iki ana alanda yoğunlaşmıştır – batıda, Brera galerisinin mahallesindeki sokaklarda ve güneyde Navigli ve Ticinese’deki kanalın bitişiğinde.

Milano, Humanitas ve San Raffaele Üniversiteleri’nde tıp okumak için, başvuru sahipleri:

 • Genel üniversite giriş yeterliliğini sağlamalı.
 • Milano Üniversitesinde okumak isteyenler; Biyoloji, Kimya, Fizik ve Matematik konularından oluşan IMAT Sınavını geçmeli. (IMAT)
 • Humanitas Üniversitesinde okumak isteyenler; üniversitenin düzenlemiş olduğu sınavı geçmeli
 • San Raffaele Üniversitesinde okumak isteyenler, üniversitenin kendi giriş sınavını geçmeli
 • Derslerden tam olarak faydalanabilmek için en az B2 düzeyinde ingilizce bilmeli
 • Not: Klinik ve pratik çalışmaları kolaylaştırmak için İtalyanca dil becerilerini en az B2 düzeyinde önermekteyiz.
 • Daha ayrıntılı bilgi, İtalya’da Tıp Eğitimi hakkında hazırladığımız yazıda bulunabilir.

Milano’da Tıp Eğitimi alabilmeniz ve IMAT Sınavını geçebilmeniz için Sömestr ve Yaz dönemine düzenlediğimiz IMAT Hazırlık Kurslarımıza bekliyoruz.

Milano’da Öğrenim Ücretleri ve Maliyetleri

Milano’da tıp eğitimi için maliyetler şunları içerir:

 • Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi
  • Öğrenim ve ücretler hakkında güncel bilgi için lütfen buraya tıklayın.
  • Not: Lombardiya bölgesi bursları ihtiyacı olan öğrencilere verilir; Bunlar aile geliri ve liyakate dayalıdır ve sadece ilk kez üniversiteye kayıt yaptıran öğrenciler tarafından talep edilebilir. Avrupa Birliği dışında gelen öğrenciler için öğrenim ücreti 20.140 Euro’dur.
 • Humanitas Üniversitesi:
  • Öğrenim ücretleri, aile geliri ve varlıklarının ölçüsü olan finansal göstergeye (bağlıdır. Öğrenim ve ücretler hakkında güncel bilgi için lütfen buraya tıklayın.
  • Avrupa Birliği dışında gelen öğrenciler için öğrenim ücreti 20.000 Euro’dur.
 • Milano Üniversitesi
  • Öğrenim ve ücretler hakkında güncel bilgi için lütfen buraya tıklayın.
 • Yaşam giderleri
  • Yaşam tarzına bağlı olarak kira, yiyecek ve ulaşım dahil temel giderler için aylık 1000-1200 Euro harcamayı planlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.