+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

Pavia’da Tıp Eğitimi

24 Nisan 2017
1.596 kez görüntülendi

1361 yılında kurulan Pavia Üniversitesi, Avrupa’nın en eski ve en prestijli üniversitelerinden biridir. Aynı yıl  Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin başlangıç tarihidir. Günümüzde, 1.500’ü yurtdışından olan yaklaşık 24.000 öğrenci tanınmış Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim görmektedir.

6 yıllık Tıp ve Cerrahi eğitim programı “Harvey Tıp’ı” olarak bilinir. İtalya’da türünün ilk örneği olan benzersiz program, uluslararası öğrencileri hedeflemektedir. Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim dili tamamen İngilizcedir.

Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim üyeleri,

Mesleklerindeki aktif rolleri nedeniyle en son gelişmeleri takip eden ve Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine güncel materyalleri öğreten deneyimli bilim adamları ve klinisyenleri içermektedir. Profesörlerin birçoğu yurt dışında da araştırma yapmış ve eğitim vermiştir. Örneğin, immünoloji ve patoloji eğitimi veren Prof.Dr.Gherardi, Cambridge Üniversitesi’nde 20 yıldan fazla öğretmenlik deneyimine sahiptir.

Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesinin bir diğer ayırt edici bir özelliği, klinik tedaviyi ve araştırmaları önde gelen üç hastanede birleştirmesidir. Diğer çeşitli araştırma hastaneleri ile de işbirliği vardır.

Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesi, ilerici bir tıp üniversitesi olarak kabul edilir ve diğer şeylerin yanı sıra, İtalya’daki robot yardımlı kalp cerrahisi alanında öncüdür. Uygulamalı Nükleer Enerji Laboratuvarı araştırma amaçlı kendi nükleer reaktörünü işletmektedir. Burada, radyoizotoplar kanser tedavisi için kullanılır.

İlk Bakışta Pavia Üniversitesi

 • Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesi 1361 yılında kurulmuştur.
 • İngilizce eğitim programı olan “Harvey Tıp” programı  İtalya’da benzersizdir ve 2009 yılında başlatılmıştır.
 • Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesi çalışma materyalleri İngiltere ve ABD’nin en son önerilerini ve eğilimlerini takip ediyor.
 • Birçok profesör Cambridge dahil olmak üzere İngilizce konuşulan ülkelerde öğretmenlik deneyimine sahiptir.
 • Bakım ve araştırmayı birleştiren üç modern üniversite hastanesi ve diğer birçok hastaneyle işbirliği vardır.
 • Pavia Üniversitesi Uygulamalı Nükleer Enerji Laboratuvarı da burada bulunmaktadır.

Pavia: Yaşamak ve Eğitim Alınacak Bir Yer

Yaklaşık 72.000 nüfuslu huzurlu Pavia kasabası, İtalya’nın kuzeyindeki Lombardiya’nın güneybatısında, Milano’nun yaklaşık 35 kilometre güneyinde yer almaktadır. Aynı adı taşıyan bölgenin başkenti sadece en eski şehirlerden biri değil, aynı zamanda Lombardiya’nın en güzel şehirlerinden biridir.

Binlerce yıllık tarihi ve etkileyici tarihi kiliseleriyle Ticino Nehri ve tarihi merkezdeki pitoresk konumu, hareketli tarihi, Roma öncesi zamanlara kadar uzanan şehrin eşsiz cazibesine katkıda bulunuyor. Başlangıçta Pavia, Romalılar tarafından Ticinum adı altında bir garnizon yeri olarak kuruldu. MS 6. yüzyılda Pavia, Lombard krallığının başkenti oldu. 1359’da Milan’ın Visconti ailesinin fethinden sonra, kasaba bölgede önde gelen bir kültür ve bilim merkezi haline geldi. 1361’de ilk kürsünün kurulmasıyla, Avrupa’nın tüm Hıristiyan ülkelerinden öğrenciler çalışma için kuzey İtalya’ya akın etti.

Çok sayıda mimari anıt hala şehrin uzun ve çeşitli tarihini anımsatıyor: 1488’de inşa edilen Pavia Katedrali, Castello Visconte, San Michele Tapınağı veya Certosa di Pavia Manastırı, muhteşem mimarinin sadece birkaç örneğii.

Pavia’da yaşam,

İyi bir yaşam kalitesi ve canlı bir kültür ile nitelenmiştir. Yaklaşık 24.000 üniversite öğrencisi, nispeten küçük bir kasabanın topluluğunun ve şehir merkezinin şekillenmesine yardımcı oluyor. Çok sayıda müze ve sergiye ek olarak, özellikle kampüste çeşitli festivaller, konserler ve spor etkinlikleri düzenlenmektedir.

Bölge, uluslararası olarak takdir edilen şaraplar gibi tarım ürünleri ile tanınır. Restoran ve kafelerde pizza ve makarna gibi tipik İtalyan spesiyaliteleri servis edilmektedir. Bir dizi bar ve kulüp heyecan verici bir gece hayatı sağlar.

İlk Bakışta Pavia

 • 72.000 nüfuslu, Lombardiya’nın başkenti.
 • Lombardiya’nın en güzel ve tarihi ilginç şehirlerinden biri.
 • En etkileyici yerler arasında tarihi eski şehir bulunmaktadır: Pavia Katedrali (1488’de inşa edilmiştir), San Michele Tapınağı, 1360’da inşa edilen Castello di Pavia ve Certosa di Pavia Manastırı ve 19 müze.
 • İtalya ve yurtdışından 24.000 öğrenci küçük kasabada yaşamaktadır.
 • Şehir dört tiyatro ve sinemaya sahiptir.
 • Çok sayıda yıllık festival ve etkinlik yapılmaktadır.
 • Corso Garibaldi’de veya Piazza della Vitoria pazarlarında harika alışveriş fırsatları vardır.

Giriş Şartları

Pavia’da tıp eğitimi almak için, başvuru sahipleri:

 • Genel üniversite giriş yeterliliğini sağlamalı.
 • Biyoloji, Kimya, Fizik ve Matematik konularından oluşan IMAT Sınavını geçmeli. (IMAT).
 • Derslerden tam olarak faydalanabilmek için en az B2 düzeyinde ingilizce bilmeli
 • Not: Klinik ve pratik çalışmaları kolaylaştırmak için İtalyanca dil becerilerini en az B2 düzeyinde önermekteyiz.
 • Daha ayrıntılı bilgi, Pavia Üniversitesi hakkında hazırladığımız yazıda bulunabilir.

Pavia’da Tıp Eğitimi alabilmeniz ve IMAT Sınavını geçebilmeniz için Sömestr ve Yaz dönemine düzenlediğimiz IMAT Hazırlık Kurslarımıza bekliyoruz.

Pavia’da Öğrenim Ücretleri ve Maliyetleri

Pavia’da tıp eğitimi için tahmini öğrenim ücretleri:

 • Öğrenim ve ücretler hakkında güncel bilgi için lütfen buraya tıklayın.
 • Pavia’da yaşamanın maliyeti, Roma ve Milano gibi büyük İtalyan şehirlerinden daha düşüktür ve toplam maliyeti ayda 600-1000 Euro civarındadır.
 • Merkezi bir konumda stüdyo daire: Aylık yaklaşık 550 Euro.
 • Yurtta konaklama: Aylık yaklaşık  200-300 Euro.
 • Yemekhanede bir yemek: Yaklaşık 3 Euro.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.