+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bari Üniversitesi

03 Ocak 2020
3.272 kez görüntülendi

Bari Üniversitesi Tarihi

58 Devlet üniversitesinden biri olan Bari Aldo Moro Üniversitesi 1925 yılında kurulmuş, ve bugün Bari, Brindisi ve Taranto kampüslerinde yaklaşık 60.000 öğrenci öğrenim görmektedir. Bari, İtalya’daki Adriyatik Denizi’ndeki Bari ve Apulia (veya İtalyanca, Puglia) bölgesinin başkentidir. Napoli’den sonra Güney İtalya anakarasının en önemli ikinci ekonomik merkezidir. Aynı zamanda bir liman ve üniversite şehri ve de Saint Nicholas şehri olarak bilinmektedir.

Üniversite adını en ünlü öğrencilerinden biri olan devlet adamı Aldo Moro’dan almıştır. Moro birkaç yıl Bari Üniversitesi’nde Ceza Hukuku dersi vermiştir.

Üniversite, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için çeşitli dersler sunmaktadır. Üniversite, öğretmenin yanı sıra doktora düzeyinde bilimsel araştırmalara da odaklanmıştır. Üniversitede araştırma merkezleri son derece etkileşimlidir ve farklı bölümler, üniversiteler ve diğer araştırma merkezleri arasında bağlantılara sahiptir.

Bari Üniversitesi Hakkında

Güney İtalya’nın saygın okullarından biri olan Bari üniversitesi, öğrencilerine birçok programda eğitim veren bir devlet üniversitesidir. Üniversite, 12 fakülte ile öğrencilerine eğitim vermektedir. 

Üniversite, bilimsel araştırmalar yapan öğrencilere destekte vermektedir. Bütün araştırma merkezleri birbirleriyle uyumlu olduğu için öğrenciler rahatlıkla kendilerini geliştirme imkanı bulmaktadır. 

Bari Üniversitesi Tıp Fakültesi

Üniversite en çok İngilizce Tıp programı okumak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Tıp alanındaki gelişmeleri, eğitim kadrosu ve akademik başarıları sayesinde Bari Üniversitesi, dünyada ilk 500’deki üniversiteler arasında yer almaktadır. 

Bari Aldo Moro Üniversitesi’nde Tıp eğitimi alabilmezin için IMAT sınavında üniversitenin belirlemiş olduğu kontenjan puan sıralamasına girmeniz gerekmektedir.

Bari Üniversitesi Tıp Fakültesi Başvuru Şartları

  • Bari Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okumayı düşünen öğrencilerin International Medical Admission Test (IMAT) olarak adlandırılan sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.
  • Bari Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim alabilmek için gereken temel şart, Türkiye’de 12 yıllık Temel Eğitimi tamamlamış olmanızdır. 4 Yıllık bir liseden mezun olmanız ya da üniversitenin ilk senesini tamamlamış olmanız bu şart için yeterlidir.
  • ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında baraj puanını aşmak
  • IMAT Sınavında başarılı olmak
  • İtalyanca Tıp Eğitimi almak isteyen adaylar için konsolosluğun öngördüğü B2 seviyesinde İtalyanca dil sertifikası gerekmektedir.

Bari Üniversitesi Tıp Fakültesi Kontenjanları

Bari Tıp Fakültesi kontenjanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle işletişime geçebilirsiniz.

Bari Üniversitesi Tıp Fakültesi Taban ve Tavan Puanları

Bari Tıp Fakültesi taban ve tavan puanları her yıl değişmektedir. Bari Tıp Fakültesi güncel taban ve tavan puanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bari Üniversitesi Tıp Fakültesi Ücretleri

Bu üniversitede tıp okumak isteyen öğrenciler eğitim için senelik olarak 120 € ila 1.920 € arasında bir ücret ödemektedir. Okul ücretleri öğrencilerin aile gelirine ve menşe ülkesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda İtalya’da öğrencilerin alabilecekleri bir çok burs imkanıda bulunmaktadır. Burslarda eğitim ücretinin belirlendiği gibi aile maddi gelir beyanına göre belirlenmektedir.

Okul ücretleri yıllık Kasım, Nisan Temmuz ayında olmak üzere toplam üç taksitte ödenmektedir. Italyan hükümetinden bursa sahip yabancı  öğrenciler bu tutardan muaf olabilmektedir.

Bari Üniversitesi Tıp Fakültesi Adresi

Bari Üniversitesi’nde Tıp eğitimi ‘’p.zza Giulio Cesare nr.11 – 70124 Bari – Italia’’ adresinde verilmektedir. 

Bari Üniversitesi’nde Öğrenci Hayatı

Üniversite öğrencilerine kütüphaneler, tiyatrolar, konferans salonları, işe yerleştirme merkezleri, basın ve halkla ilişkiler ofisi ve danışma merkezleri ile birçok alanda ücretsiz olarak imkanlar sunmaktadır. Aynı zamanda her yıl öğrencilerin birbirleri ile kaynaşmaları açısından çokça etkinlikte düzenlenmektedir. Sakin bir şehirde ve uygun yaşam maliyetlerinde eğitim almak isteyen öğrenciler için bu üniversite çok doğru bir adrestir. 

Bergamo Şehri

Bari, güney Avrupa ve Akdeniz ülkesi İtalya’nın Puglia bölgesinde yer alan küçük ama en gelişmiş bir şehridir. Puglia bölgesi, İtalya çizmesinin topuk kısmını kaplayan bir bölgedir. Şehir, kuzeyde iki liman arasında bulunmaktadır. Özellikle ünü duyulan yemekleri sayesinde Bari şehrini birçok turist ziyaret etmektedir. 

Genel yapısı itibariyle Bari şehri, sakin bir şehirdir. İtalya’nın kuzey şehirlerine göre daha düşük bir yaşam maliyetine sahiptir. Öğrenciler ve turistler Bari’yi tarihi ve kültürel alanların şehirde fazla olmasından dolayı sıkça tercih etmektedir. 

Bari Üniversitesi’nde Öğrenci Değişimi

Aldo Moro Üniversitesi, Erasmus eğitimi almak isteyen Türk ve birçok ülkeden İtalya’ya eğitim amacıyla gelen yabancı öğrenci tarafından tercih edilen bir üniversitedir. İnsanlarının sıcakkanlılığı ve misafirperverliliği özellikleriyle ERASMUS eğitimi için Bari şehri ve Bari Üniversitesi sizin için doğru bir adrestir. 

Bari Üniversitesi Tıp Fakültesi Fotoğrafları

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.