+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

Messina Üniversitesi

24 Nisan 2017
4.238 kez görüntülendi

Messina Üniversitesi yaklaşık olarak 23,316 öğrenci eğitim görmektedir. Aynı zamanda üniversitenin 535 yabancı üniversite ile işbirliği anlaşması bulunmaktadır. Her yıl 150 uluslararası öğrenci Messina Üniversitesine kayıt yaptırmaktadır.

Messina Üniversitesi Tarihi

13.yüzyılın sonlarında gayri resmi olarak Hukuk alanında eğtimler veren bir kurum olarak düşünülsede, Messina Üniversitesi, resmi olarak 1548 yılının Kasım ayında Papa III. Paul tarafından kurulmuştur. Üniversite, 500 yıldan fazla tarihi geleneğe sahip olan bir üniversitedir. Messina Üniversitesini günümüze dek 53 bilim adamı ziyaret etmiştir. 

Köklü bir tarihi geçmişe sahip olan üniversiteden, birçok ünlü isim mezun olmuştur. Mezunları arasında; Giorgio La Pira, Marco Minniti, Stefano D’Arrigo, Lucio Colletti ve daha birçok isim yer almaktadır.

Messina Üniversitesi Hakkında

İtalya’daki en eski üniversitelerden bir tanesidir. 1548’de Cizvitler tarafından kurulmuştur. Üniversite,  antik kökenli olmasına rağmen sürekli büyümekte olan bir üniversitedir. Üniversite, ” Sicilya’ya açılan kapı ” olarak bilinen, İtalya’nın en büyük 13. şehri olan Messina kentinin ana referans noktalarından biridir. UNIME, dünyanın her yerinden üniversitelerle yapılan anlaşmalarla güçlü bir uluslararası ağa sahiptir. Messina Üniversitesinde, değişim programları, çift diploma ve ortak diploma programları olması öğrencilere sunulan uluslararası fırsatların bir parçasıdır.

Messina Üniversitesi Tıp Fakültesi

Üniversitede öğrenciler 85 lisans programında eğitim alabilmektedir. Lisans programlarından Tıp, Uluslararası İlişkiler ve Data Science bölümleri İngilizce eğitim veren programlardır.

İtalya’nın Messina şehrinde bulunan Messina Üniversitesi’nde tıp eğitimi, diğer ülkelerle karşılaştırıldığında Avrupa’nın en uygun üniversitesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğrencilere tıp eğitimi, Azienda Ospedaliera Universitaria Policlinico ‘’G.Martino’’ hastanesinde verilmektedir. Hastane, deniz kenarında bulunur ve okulun ana kampüsüne de oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. 

Üniversitede Tıp alanında eğitim almayı düşünen öğrencilerin IMAT olarak adlandırılan sınavda başarılı olmaları gerekmektedir. 

IMAT (International Medical Admission Test) hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Messina Üniversitesi Tıp Fakültesi Başvuru Şartları

  • Messina Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okumayı düşünen öğrencilerin International Medical Admission Test (IMAT) olarak adlandırılan sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.
  • Messina Tıp Fakültesi’nde eğitim alabilmek için gereken temel şart, Türkiye’de 12 yıllık Temel Eğitimi tamamlamış olmanızdır. 4 Yıllık bir liseden mezun olmanız ya da üniversitenin ilk senesini tamamlamış olmanız bu şart için yeterlidir.
  • ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında baraj puanını aşmak
  • IMAT Sınavında başarılı olmak
  • İtalyanca Tıp Eğitimi almak isteyen adaylar için konsolosluğun öngördüğü B2 seviyesinde İtalyanca dil sertifikası gerekmektedir.

Messina Üniversitesi Tıp Fakültesi Kontenjanları

Messina Üniversitesi Tıp Fakültesi kontenjanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Messina Üniversitesi Tıp Fakültesi Taban ve Tavan Puanları

Messina Üniversitesinde Tıp Fakültesi taban ve tavan puanları her yıl değişmektedir. Messina Tıp Fakültesi güncel taban ve tavan puanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Messina Üniversitesi Tıp Fakültesi Ücretleri

Üniversitede tıp okumak isteyen öğrenciler eğitim için senelik olarak 750 € bir ücret ödemektedir. Okul ücretleri öğrencilerin aile gelirine ve menşe ülkesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda İtalya’da öğrencilerin alabilecekleri bir çok burs imkanıda bulunmaktadır. Burslarda eğitim ücretinin belirlendiği gibi aile maddi gelir beyanına göre belirlenmektedir.

Okul ücretlerini öğrencileri isterlerse tek seferde veya Ocak, Mart ve Mayıs ayında olmak üzere toplam üç taksitte ödeyebilirler.

Messina Üniversitesi Tıp Fakültesi Adresi

Messina Üniversitesi’nde Tıp eğitimi ‘’Via Consolare Valeria, 1, 98124 Messina ME, İtalya’’ adresinde verilmektedir. 

Messina Üniversitesi’nde Öğrenci Hayatı

Messina şehri ne çok hareketli ne de çok sakin bir şehirdir. Genellikle şehir merkezinde öğrencilerin ve turistlerin keyifli zaman geçirebilecekleri kafeler, kulüpler ve lezzetli yemekler yiyebilecekleri birçok mekan bulunmaktadır. Şehir, liman kenti olması özelliğiyle burada yaşayan öğrenciler için farklı kültürlerle kolaylıkla tanışabilecekleri bir imkan sağlamaktadır. Öğrenciler, Sicilya’nın tarihine yön veren bu şehirde Bizans ve Arap medeniyetlerinden birçok izler taşıyan eserleride keşfetme fırsatı yakalayabilirler. 

Messina Şehri

Şehir, M.Ö 724’ te Yunanlılar tarafından kurulmuştur. Başlangıçta Zancle, ardından Messanion ve en sonunda Messina olarak adlandırılmıştır. Messina birçok savaş, deprem ve yıkım yaşamıştır, ancak Messina halkının boyun eğmez ruhu nedeniyle her zaman bu zorlukların üstesinden gelmiştir. Messina, tarihsel olarak, büyük ulaşım ve ticaret merkezinin yanı sıra kültürler arasında da bir dönüm noktası olmuştur. Günümüzde de Messina, anakara ve Sicilya adası arasında önemli bir kapı olmaya devam etmektedir. Messina’nın kendine ait bir havaalanı bulunmamakla birlikte, doğrudan Catania, Palermo veya Reggio Calabria havaalanlarına uçarak kolayca ulaşılabilir.

Messina Üniversitesi’nde Öğrenci Değişimi

Messina Üniversitesi, Erasmus eğitimi almak isteyen Türk ve birçok ülkeden İtalya’ya eğitim amacıyla gelen yabancı öğrenci tarafından tercih edilen bir üniversitedir. İnsanlarının sıcakkanlılığı ve misafirperverliliği özellikleriyle ERASMUS eğitimi için Messina şehri ve Messina Üniversitesi sizin için doğru bir adrestir. 

Messina Üniversitesi Tıp Fakültesi Fotoğrafları

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37  numaralarından bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.