+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

Humanitas Üniversitesi

24 Nisan 2017
3.126 kez görüntülendi
Humanitas Üniversitesi

Humanitas Üniversitesi

Humanitas Üniversitesi, öğrencilerini İtalya’daki veya yurtdışındaki klinik ve araştırma alanlarında gelişmeye hazırlar.

Humanitas Üniversitesi Tarihi

Humanitas Üniversitesi, İtalya’da tıp alanında eğitim almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen Yaşam Bilimleri ile ilgili bir özel üniversitedir. Üniversite, 2014 yılında kurulmuş olmasına rağmen kuruluş tarihinden bu yana birçok öğrenciye bünyesinde kaliteli bir eğitim vermektedir.

Humanitas Üniversitesi Hakkında

Kuruluş tarihi itibariyle yeni bir üniversite sayılsada, Humanitas Üniversitesi’nde yaklaşık olarak 800 kişi eğitim almaktadır. Üniversitede tüm dersler, öğrencilerin belirli mesleki yeterliliklerle birlikte eleştirel ve özerk düşünme becerileri geliştirmelerini sağlamak için teori ve pratiği dikkatlice dengeleyen aktif öğrenme kavramından ilham almaktadır.

Humanitas Üniversitesi Tıp Fakültesi

Humanitas Üniversitesi’nde öğrencilerin iyi bir şekilde yetişip doktor olmaları, kendilerini daha fazla geliştirebilmeleri ve pratik yapabilmeleri açısından simülasyon merkezleri kurulmuştur. Bu simülasyonlarda hastalara bazı hastalıklar verilmekte ve öğrencilerden bu hastalıklara çözüm bulmaları istenmektedir. Bu sayede doktor adayları gerçek yaşamların da bir vaka ile karşılaştıklarında daha sakin ve stressiz olarak tedavi sürecine başlayabilmektedir. 

Üniversitenin kampüsü, Milano’nun bir parçası olan Rozzano bölgesinde, Humanitas Araştırma Hastanesi Kampüsü içinde bulunmaktadır. Bu sayede üniversite, eşsiz bir sağlık hizmeti sunan ve ileri düzey araştırmaları sayesinde Avrupa çapında tanınan İtalya’daki en büyük uluslararası tıp okulu olmuştur. 

İtalya’da tıp eğitimi veren devlet üniversitelerine nazaran Humanitas Üniversitesi, öğrencilerini IMAT’ e benzer bir sınav yaparak kabul etmektedir. Eğitim kadrosu oldukça güçlü olan üniversitede tıp eğitimi İngilizce eğitim dilinde ve 6 yıl sürmektedir. 

Humanitas Üniversitesi Tıp Fakültesi Giriş Sınavı İçeriği

Humanitas Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken giriş sınavı, aşağıdaki konulardan oluşmaktadır.

 • Görsel Mantık (10)
 • Prosedürel Düşünme (10)
 • Matematiksel Mantık (10)
 • Akademik Okuryazarlık (30)

Humanitas Üniversitesi Öğrenciler, 4 şıklı 60 sorudan oluşan bir sınava tabi tutulmaktadır. Test bilgisayar tabanlı olacaktır.

İki kabul sınavı oturumu yapılacak ve iki farklı sınav kağıdı kullanılacaktır. Her iki test kağıdı da aynı zorluk derecesine sahip olacaktır.

Sınavda her doğru cevap 3 puan kazandırırken yanlış cevaplar ise 1 puan kaybettirmektedir.
Boş bırakılan soruların sınav sonucuna herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Ulaşılabilecek en yüksek puan 180 puandır.

Sınavda 40 puanlık bir final puanı alamayan veya test bölümlerinden birinde veya her ikisinde en az 20 puan almayan adaylar kayıt için değerlendirmeye alınmamaktadır.

Toplam aday sayısı tüm sınav merkezlerinde mevcut toplam yer sayısını aşarsa Humanitas Üniversitesi 15 Şubat 2020’de üçüncü bir sınav oturumu planlama hakkına sahiptir.

Sınav Yerleri

Humanitas Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim almak isteyen öğrenciler giriş sınavına Italya, Fransa, Almanya, Amerika, Ingiltere, Irlanda, Yunanistan, Israil, Hindistan, İsviçre gibi dünyadaki uluslararası merkezlerden birinde sınava girebilirler.

İtalya’da kabul testi iki farklı oturumda gerçekleştirilecektir: ilk oturum sabah 10.00’da, ikinci oturum 14.00’da başlayacaktır.

İtalya’da mevcut test merkezleri:

 • Milano
 • Roma
 • Napoli
 • Bari
 • Palermo

Testi tamamlamak için verilen süre 120 dakikadır ve test iki bölüme ayrılmıştır:

 • 1.Bölüm: Bilimsel düşünme soruları için 60 dakika;
 • 2.Bölüm: Akademik okuryazarlık soruları için 60 dakika

Humanitas Üniversitesi Tıp Fakültesi Başvuru Şartları

 • Humanitas Tıp Fakültesi’nde okumayı düşünen öğrencilerin üniversitenin kendi yapmış olduğu sınavda başarılı olmaları gerekmektedir. Bu sınav International Medical Admission Test (IMAT) ‘e benzer bir sınav yapısına sahiptir. 
 • Humanitas Üniversitesinde Tıp Fakültesi eğitimi alabilmek için gereken temel şart, Türkiye’de 12 yıllık Temel Eğitimi tamamlamış olmanızdır. 4 Yıllık bir liseden mezun olmanız ya da üniversitenin ilk senesini tamamlamış olmanız bu şart için yeterlidir.
 • ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında baraj puanını aşmak
 • Humanitas Üniversitesi’nin yapmış olduğu IMAT benzeri sınavda başarılı olmak
 • İtalyanca Tıp Eğitimi almak isteyen adaylar için konsolosluğun öngördüğü B2 seviyesinde İtalyanca dil sertifikası gerekmektedir.

Humanitas Üniversitesi Tıp Fakültesi Kontenjanları

Humanitas Üniversitesi Tıp Fakültesi kontenjanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Humanitas Üniversitesi Tıp Fakültesi Taban ve Tavan Puanları

Humanitas Üniversitesi Tıp Fakültesi taban ve tavan puanları her yıl değişmektedir. Üniversite Tıp Fakültesi güncel taban ve tavan puanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Humanitas Üniversitesi Tıp Fakültesi Ücretleri

Humanitas Üniversitesinde tıp okumak isteyen öğrenciler eğitim için senelik olarak 20.000 € gibi bir ücret ödemektedir. Okul ücretleri öğrencilerin aile gelirine ve menşe ülkesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda İtalya’da öğrencilerin alabilecekleri bir çok burs imkanıda bulunmaktadır. Burslarda eğitim ücretinin belirlendiği gibi aile maddi gelir beyanına göre belirlenmektedir.

Humanitas Üniversitesi Tıp Fakültesi Adresi

Humanitas Üniversitesi’nde Tıp eğitimi ‘’Via Manzoni 56, 20089 Rozzano (Milano) – Italia’’ adresinde verilmektedir. 

Humanitas Üniversitesi’nde Öğrenci Hayatı

Milano şehrinde bulunan üniversite, öğrenciler için bir cazibe noktası halindedir.

Çok kültürlü bir yapıya sahip olan Milano şehri, öğrencilerin keyifli zaman geçirebilecekleri birçok imkanı kendilerine sunmaktadır. 

Kentte ulaşım ağınının çok zengin olması, öğrencilerin İtalya’nın pek çok noktasını gezme fırsatı sağlamaktadır. Otobüs, tramvay gibi araçlardan faydalanarak İtalya turu yapan öğrenciler, istedikleri takdirde düşük bütçeli havayolları sayesinde de Avrupa’nın pek çok noktasına uygun fiyatla ulaşım sağlayabilmektedir.

Aynı zamanda Milano’da öğrenciler için birçok noktada alışveriş yapabilecekleri mağazalar, sosyal ve kültürel aktiviteler, tarihi mekanları ziyaret edebilecekleri yerlerde bulunmaktadır. 

Milano Şehri

İtalya’nın Milano şehri, İtalya’nın kuzeyindeki merkezi konumu nedeniyle, dünyaca ünlü birçok yer için iyi bir erişim noktasıdır. Milano, dünya çapında moda, tasarım, yayıncılık, tiyatro, müzik, sanat, yemek ve uluslararası ticaret fuarlarıyla tanınmasından dolayı öğrenciler için her zaman heyecan verici ve çokça tercih edilen bir ülke konumunda olmuştur. Aynı zamanda spor ve boş zaman aktivitelerinin yanı sıra mükemmel kültürel fırsatlar sunan son derece canlı bir şehirdir. 

En ünlü İtalyan gölleri (Como, Garda, Maggiore) sadece bir saat uzaklıktayken, Alpler, Ligurya Denizi ve Cinque Terre, Venedik ve Floransa’ya araba veya trenle ulaşmak için biraz daha zamana ihtiyaç vardır. Roma’ya trenle 3 saatten kısa sürede ve tüm büyük Avrupa şehirlerine kısa uçak yolculukları ile ulaşılabilmektedir.

Humanitas Üniversitesi’nde Öğrenci Değişimi

Humanitas, Erasmus eğitimi almak isteyen Türk ve birçok ülkeden İtalya’ya eğitim amacıyla gelen yabancı öğrenci tarafından tercih edilen bir üniversitedir.Erasmus eğitimi için Milano şehri ve Humanitas Üniversitesi sizin için doğru bir adrestir. 

Humanitas Üniversitesi Tıp Fakültesi Fotoğrafları

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.