+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

Unicamillus Üniversitesi

11 Ocak 2020
2.389 kez görüntülendi
Unicamillus Üniversitesi

Unicamillus Üniversitesi

Unicamillus Üniversitesi Tarihi

Tıp ve Cerrahi alanında eğitim vermek amacıyla; İtalyan Eğitim Bakanlığından onay alınarak 2018-2019 yılları arasında kurulmuş olan bir özel üniversitedir. İtalya’daki diğer tıp fakülteleriyle eş değerde eğitim veren üniversitenin kampüsü Roma’da bulunmaktadır.

Unicamillus Üniversitesi Hakkında

Üniversite, öncelikli olarak AB üyesi olmayan öğrencilere ve sonrasında AB vatandaşı olan öğrencilere yönelik olarak kurulmuş olan bir eğitim kurumdur. Üniversite, güney yarım küredeki ülkelerin yaygın patolojilerine yönelik eğitim ve araştırmalarına büyük ilgi göstermektedir. İtalya’da bulunan devlet ve özel hastanelerle güçlü bağlantıları sayesinde modern ve pratik bir şekilde öğrencilerine İngilizce Tıp eğitimi sunmaktadır.

Unicamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi

İtalya’nın Roma şehirde öğrencilerine eğitim veren Unicamillus Üniversitesi, kendini sadece Sağlık ve Tıp alanında geliştirmeye adamış olan okuldur. Öğrencilerine Tıp alanında kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Unicamillus Üniversitesinin asıl amacı; küresel sağlık sorunları hakkında bilinçlenecek doktorlar yetiştirmek ve mezun olan öğrencilerine AB’de pratik yapma imkanı tanımaktır.

UniCamillus, hastane stajlarının yapılabilmesi olanağı sağlamak amacıyla; Roma’da bulunan hastaneler, poliklinikler ve araştırma merkezleri ile çok sayıda anlaşmaya yapmıştır. Bunların arasında, San Giovanni dell’Addolorata Hastanesi, Madonna della Fiducia, IRCCS San Raffaele Pisana, Ulusal Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü gibi önde gelen merkezleri sayabiliriz. UniCamillus mezunları 2005/36 / EC sayılı Direktif uyarınca Avrupa Birliği normlarına eşdeğer olup, tüm Avrupa ülkelerinde faaliyet gösterebileceklerdir.

Humanitas Üniversitesi yeni yapılmış bir kampüsüyle oldukça geniş, donanımlı derslikler, laboratuarlar sunmakta ve İtalya için nadir bulunan özellikte bir kampüstür. Ayrıca teknolojik anlamda üst düzey yeniliklere sahiptir. Son kurdukları simülasyon merkezi sayesinde hastaya istenilen rahatsızlık verilebilir (örneğin kalp krizi geçirtme, dilin şişmesi vb. gibi) ve öğrencilerden müdahale etmeleri isteniyor. Yeni kurulan teknolojik donanım ile öğrencilere daha çok pratik imkanı verilmektedir.

Unicamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi Giriş Sınavı İçeriği

Unicamillus Tıp Fakültesi’nde eğitim almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken giriş sınavı, aşağıdaki konulardan oluşmaktadır.

 • Verbal Reasoning (44)
 • Decision Making (29)
 • Quantitative Reasoning (36)
 • Abstract Reasoning (55)
 • Situational Judgement (69)

Sınav toplamda 2 saat sürmekte ve 233 sorudan oluşmaktadır.

Sınavda, adayların yaratıcı düşünme ve mesleki seçimlerini doğru bir şekilde yapıp yapmadıkları test edilmektedir. UKCAT Testi, online ve çoktan seçmeli olarak yapılan bir ölçme değerlendirme sınavıdır.

Sınav Yerleri

Unicamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim almak isteyen öğrenciler sınav yerleri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirler.

Unicamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi Başvuru Şartları

 • Unicamillus Tıp Fakültesi’nde okumayı düşünen öğrencilerin üniversitenin kendi yapmış olduğu sınavda başarılı olmaları gerekmektedir. Bu sınav International Medical Admission Test (IMAT) ‘e benzer bir sınav yapısına sahiptir.
 • Unicamillus Tıp Fakültesi’nde eğitim alabilmek için gereken temel şart, Türkiye’de 12 yıllık Temel Eğitimi tamamlamış olmanızdır. 4 Yıllık bir liseden mezun olmanız ya da üniversitenin ilk senesini tamamlamış olmanız bu şart için yeterlidir.
 • ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında baraj puanını aşmak
 • Üniversitesi’nin yapmış olduğu IMAT benzeri sınavda başarılı olmak
 • İtalyanca Tıp Eğitimi almak isteyen adaylar için konsolosluğun öngördüğü B2 seviyesinde İtalyanca dil sertifikası gerekmektedir.
 • Unicamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İngilizce eğitim almak isteyenler için B2 seviyesinde TOEFL/IELTS dil sertifikası sahibi olması tavsiye edilmektedir.

Unicamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi Kontenjanları

Unicamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi kontenjanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Unicamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi Taban ve Tavan Puanları

Unicamillus Tıp Fakültesi taban ve tavan puanları her yıl değişmektedir. Unicamillus Tıp Fakültesi güncel taban ve tavan puanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Unicamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi Ücretleri

Unicamillus Üniversitesinde tıp okumak isteyen öğrenciler eğitim için senelik olarak 15.000 € gibi bir ücret ödemektedir.

Okul ücretleri öğrencilerin aile gelirine ve menşe ülkesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda İtalya’da öğrencilerin alabilecekleri bir çok burs imkanıda bulunmaktadır. Burslarda eğitim ücretinin belirlendiği gibi aile maddi gelir beyanına göre belirlenmektedir.

Unicamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi Adresi

Unicamillus Üniversitesi’nde Tıp eğitimi ‘’Via di Sant’Alessandro, 8, 00131 Roma RM, İtalya’’ adresinde verilmektedir.

Unicamillus Üniversitesi’nde Öğrenci Hayatı

İtalya’nın başkenti ve sanatın merkezi olan Roma şehri, öğrencilerin rahatça hareket edebilecekleri, eşsiz kültürel ve tarihi mirasları keşfedebilecekleri büyüleyici bir çok güzelliğini öğrencilere ve turistlere sunmaktadır.

Roma, geniş otobüs ve metro ağı ile öğrencilerine yürüme mesafesinde gezilecek oldukça fazla yer fırsatı vermektedir. Öğrenciler açısından bu ulaşım araçlarıyla ulaşım kolayca sağlanmakta ve uygun maliyetlerle yapılmaktadır.

Roma’da öğrenciler müze ve anıt ziyaretlerinden ve de öğrencilere yönelik aktivitelerden indirimli fiyatlarla yararlanmaktadır. Roma şehri her ne kadar İtalya’nın pahalı şehirlerinden bir tanesi olsada, bu durumu en aza indirgemek mümkündür. Örneğin; öğrenciler restoranlarda yemek yemek yerine pazarlardan alışveriş yaparak kendi yemeklerini kendileri hazırladıklarında daha uygun bütçe ile yaşamlarını geçirmiş olurlar.

Roma Şehri

Dünya’nın en baştan çıkarıcı şehirlerinden biri olan Roma, İtalya’nın başkentidir.

Ayrıca İtalya’nın nüfusu en kalabalık ve yüzölçümü en geniş olan kentidir. Geçmişten günümüze dek birçok medeniyete ev sahipliği yapan şehir, aynı zamanda Papalığın bulunduğu yer olarakta adlandırılmaktadır. Roma şehri, İtalya’da eğitim için en çok tercih edilen şehirlerden bir tanesidir. Şehir merkezinde İngilizce pratik yapabileceğiniz birçok Romalı ile tanışmanız mümkündür. 

Unicamillus Üniversitesi’nde Öğrenci Değişimi

Unicamillus Üniversitesinde, Erasmus eğitimi almak isteyen Türk ve birçok ülkeden İtalya’ya eğitim amacıyla gelen yabancı öğrenci tarafından tercih edilen bir üniversitedir. İnsanlarının sıcakkanlılığı ve misafirperverliliği özellikleriyle ERASMUS eğitimi için Roma şehri ve Unicamillus Üniversitesi sizin için doğru bir adrestir.

Unicamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi Fotoğrafları

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.