+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

IMAT Sınav Kuralları Nelerdir?

24 Nisan 2017
1.879 kez görüntülendi

IMAT Sınav günü yanınızda neleri getirmelisiniz?

Aşağıda yer alan evrakları ve eşyaları IMAT Sınav Günü yanınızda getirmelisiniz:

Sınav kaydı yapıldığına ve ödemenin yapıldığına dair gelen onay mailleri

Geçerli ve üzerinizde fotoğrafınızın bulunduğu pasaportunuz

Siyah tükenmez kalem. Eğer IMAT Sınavına İtalya’da girecekseniz tükenmez kalem üniversite tarafından verilmektedir. Ancak siz yine de yanınızda bir adet siyah tükenmez kalem bulundurabilirsiniz.

Sınav salonuna hesap makinası, telefon, akıllı saat, ses kayıt cihazı, müzik çalar, kamera gibi alınmamaktadır. Bu cihazları IMAT Sınav salonuna sokmaya çalışmanız sınavdan diskalifiye olmanıza sebep olabilir.

Sınav Günü Ne Zaman ve Nerde Bulunmalıyım?

Eğer IMAT Sınavına İtalya dışında yer alan bir sınav merkezinde girecekseniz, ilgili test merkezi sizlerle iletişime geçecektir. Eğer IMAT Sınavına İtalya’da yer alan herhangi bir sınav merkezinde giriyorsanız sınav yeri ile alakalı bilgiler ilgili üniversitenin web sitesinde duyurulacaktır. Bütün bu detayları çok öncesinden planlamanızı tavsiye etmekteyiz.

IMAT Sınavı Zamanı

IMAT Sınav talimatları bazen karışık olabilmektedir ve doğru belgelere sahip olduğunuzdan pin olmak sizlerin sorumluluğundadır. IMAT Sınavında önce aday öğrencilere soru kitapçığı kapalı bir zarfta verilmektedir. Sınav esnasında evraklarınızın tam ve eksiksiz olduğunda emin olmak için herseye dikkatlice kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

IMAT Sınavının başlangıcından itibaren 3-4 saat öncesine kadar sınav yerinizde olmanız istenebilmektedir. Seyahat planlamanızı bu tarz durumlara karşı dikkatlice planlamanızı tavsiye etmekteyiz.

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.