+90 212 234 24 15
Sosyal Medya Hesaplarımız

Padova Üniversitesi

21 Nisan 2017
4.324 kez görüntülendi

Padova Üniversitesi, Çalışma ve eğitimde düşünce özgürlüğünü savunmak amacıyla ‘’ Universa Universis Patavina Libertas’’ sloganıyla 1222 yılında Bologna’dan bir grup akademisyenin ve öğrencinin Padova’ya gelmesi ile  kurulmuştur. İtalya’nın en köklü ve prestij sahibi olan 2. üniversitesidir.

Padova Üniversitesi Tarihi

16. ve 17. yüzyılda Padova, insanlığın kültürel ve bilimsel tarihini değiştiren birçok kişiye ev sahipliği yapmıştır. Bu kişiler arasında Andrea Vesalio, Copernicus, Galileo ve William Harvey yer almaktadır. Aynı zamanda Üniversitede okumuş olan Elena Lucrezia Cornaro Piscopia, 1678 yılında bu üniversiteden mezun olarak dünyadaki üniversite diplomasını alan ilk kadın olmuştur.

Bununla birlikte üniversite dünyanın ilk üniversite botanik bahçesine ve Girolama Fabrici d’Acquapendente tarafından inşa edilen kalıcı bir tiyatroya sahiptir.

Padova Üniversitesi Hakkında

Üniversite, Avrupa’nın en eski ve en prestijli öğrenim merkezlerinden biridir; öğrencilerine hem mesleki eğitim hem de sağlam bir kültürel altyapı sağlamayı amaçlayan çok disiplinli bir üniversitedir. Padova Üniversitesi’nden bir yeterlilik sahibi olmak, hem öğrenciler hem de işverenler tarafından tanınan ve göze çarpan iddialı bir hedefe ulaşmanın bir simgesidir.

Gerçekten öğrenci dostu olarak tanımlanan bir şehir olan Padova, 210.000’den fazla nüfusu olan 60.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bünyesinde 8 fakülte, 32 bölüm, 49 uzmanlık okulu ve 43 araştırma merkezi bulunmaktadır. Aynı zamanda 40.000 lisans ve 20.000 lisansüstü programlarıyla öğrencilerin eğitim vermektedir. 

Üniversitedeki kurslar, işgücü piyasasının sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli olarak güncellenmektedir. Örneğin; Sağlık Hizmetleri dereceleri Çocuk Hemşireliği (Tıp Okulu) veya Nörobilim ve Nöropsikolojik Rehabilitasyon (Psikoloji) gibi çok çeşitli yeni kursları kapsamaktadır.

Üniversite, Coimbra Group olarak bilinen tarihi araştırmalar üniversiteleri grubuna dahil olan bir üniversitedir. Grup içerisinde Cambridge, Oxford, Heidelberg, Salamanca, Jena, Leuven ve Leiden üniversiteleri de yer almaktadır. 

Padova Üniversitesi Tıp Fakültesi

Padova Üniversitesinde ilk defa İngilizce Tıp eğitimi 2019-2020 yılları arasında verilmeye başlamıştır.

Üniversitenin amacı; tıp ve cerrahi alanında kaliteli ve yetenekli öğrenciler yetiştirmektir. Bunun yanı sıra öğrenciler, diğer öğrencilerle, çalışanlarla ve hastalarla nasıl etkili bir şekilde iletişim kuracaklarını öğrenirler. 6 yıl boyunca eğitim hayatlarına devam edebilecekleri tıp eğitiminde başvuru için sadece IMAT sınavına girmek ve sınavda başarılı olmak gerekmektedir.

Padova Üniversitesi Tıp Fakültesi Başvuru Şartları

  • Padova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okumayı düşünen öğrencilerin International Medical Admission Test (IMAT) olarak adlandırılan sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.
  • Padova Tıp Fakültesi’nde eğitim alabilmek için gereken temel şart, Türkiye’de 12 yıllık Temel Eğitimi tamamlamış olmanızdır. 4 Yıllık bir liseden mezun olmanız ya da üniversitenin ilk senesini tamamlamış olmanız bu şart için yeterlidir.
  • ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında baraj puanını aşmak
  • IMAT Sınavında başarılı olmak
  • İtalyanca Tıp Eğitimi almak isteyen adaylar için konsolosluğun öngördüğü B2 seviyesinde İtalyanca dil sertifikası gerekmektedir.

Padova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kontenjanları

Padova Üniversitesinde Tıp Fakültesi kontenjanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Padova Üniversitesi Tıp Fakültesi Taban ve Tavan Puanları

Padova Üniversitesi Tıp Fakültesi taban ve tavan puanları her yıl değişmektedir. Padova Üniversitesi Tıp Fakültesi güncel taban ve tavan puanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Padova Üniversitesi Tıp Fakültesi Ücretleri

Padova Üniversitesinde tıp okumak isteyen öğrenciler eğitim için senelik olarak 156 € ila 2.602 € arasında bir ücret ödemektedir. Okul ücretleri öğrencilerin aile gelirine ve menşe ülkesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda İtalya’da öğrencilerin alabilecekleri bir çok burs imkanıda bulunmaktadır. Burslarda eğitim ücretinin belirlendiği gibi aile maddi gelir beyanına göre belirlenmektedir.

Padova Üniversitesi Okul ücretleri yıllık Ekim, Şubat ve Mayıs ayında olmak üzere toplam üç taksitte ödenmektedir.

Padova Üniversitesi Tıp Fakültesi Adresi

Padova Üniversitesi’nde Tıp eğitimi ‘’Via Giustiniani, 2 – 35128 Padova’’ adresinde verilmektedir. 

Padova Üniversitesi’nde Öğrenci Hayatı

Üniversite ile olan yakın bağları sayesinde Padova, öğrencilerine yıl boyunca sanat, müzik, tiyatro, sinema ve spor alanlarında sayısız etkinlik sunan canlı ve dinamik bir şehirdir. Şehir, geniş bir bisiklet ağı ve öğrenciler için özel indirimlerle çoklu bisiklet paylaşım seçenekleri sunan bir yerdir. 

Padova şehrinde çok sayıda tarihi kilise ve katedral bulunduğu için turistler ve öğrenciler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra şehrin sakin yapısı ve diğer büyük şehirlere olan yakınlığı dolayısıylada bir diğer tercih sebebi olmaktadır. 

Padova Şehri

Kuzeydoğu İtalya’nın kalbinde ve Venedik’e 40 km’den daha kısa mesafede yer alan şehir, 3.000 yılı aşkın geçmişi ile İtalya’nın en güzel şehirlerinden biridir. Her yıl binlerce turist tarafından şehirde bulunan zengin kültürel miraslar ziyaret edilmektedir.

Padova Üniversitesi’nde Öğrenci Değişimi

Padova Üniversitesi, Erasmus eğitimi almak isteyen Türk ve birçok ülkeden İtalya’ya eğitim amacıyla gelen yabancı öğrenci tarafından tercih edilen bir üniversitedir. ERASMUS eğitimi için Padova şehri ve Padova Üniversitesi sizin için doğru bir adrestir. 

Padova Üniversitesi Tıp Fakültesi Fotoğrafları

İtalyada Tıp Eğitimi, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencileri bu üniversitelere giriş sınavlarına kayıtlarını yapmaktadır. IMAT (İtalya’da Tıp) Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak, başvuru ve kayıt işlemleri hizmetlerini öğrenmek için +90 212 234 24 15 ve +90 532 292 92 37 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@italyadatipegitimi.com ‘a mail atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bize yazın!
1
Hemen yazın
Merhaba, İtalyada Tıp Eğitimi hakkında öğrencilerimize İtalya'da danışmanlık Sağlıyoruz.